Citat:
Ursprungligen postat av
Norsk80
Den roligaste hittills (tycker jag)
19/12 skriver Q
Fox3 är Natospråk för luft till luft missiler, tex AMRAAMS
SPLASH är kodord för bla. en vällyckad nerskjutning
12/1 Twittrar Julian Assange ett schackspel, som visar sig vara från ett känd parti mellan Capablanca och Marshall i 1918. Nästa drag? QF3 (Q FOX3)
Dagen efter går larmet på Hawaii om ett ballistisk missil som är på väg, som senare visar sig vara "falskt larm".
Teorin är nu att CABAL har försökt att "false-flagga" ett kärnvapen attack från NK mha en ubåt, men att Amerikanske myndigheter visste om planen och sköt ner missilen.
Like a fucking James Bond movie
Fram med popcornet, något säger mig att vi inte har sett slutet än.
Ja det finns mycket roligt att leta fram om man läser Q och nyheterna. Hur som så är vi väl på målrakan och vi får väl se vad som händer och OM något händer. Förra veckan bjöd på en hel del intressanta saker och att det är fullständigt kaos på andra sidan Atlanten är utom debatt.
Ni som anser att detta är fejk får gärna delge en teori om vad det skulle kunna vara samt även försöka debunka saker som ovan. Jag är inte religiös och försöker hitta information och förklaringar till Q-meddelanden som INTE tyder på att han är den har utger sig för att vara men det finns en hög med komplicerade samband som jag inte lyckats slå hål på och där slumpen är helt orimlig som förklaringsmodell. En väldigt intressant sak är att det inte finns några seriösa debunkers varken här eller i övriga forum på internet trots att det är en "konspiration" som tar väldigt mycket plats, detta är mig veterligen första gången något sådant sker.
Är det någon som har, eller läst, en vettig förklaring till vad Q är om han nu inte är den man tror att han är? Någon som kunnat slå hål på exempelvis markers?