Citat:
Ursprungligen postat av
Dr.J
Damn, snacka om att spä på. Då menar jag försvara biten. Jag förklarade bara att jag fått mina saker och sa samtidigt att det var olyckligt att ni inte fick erat.
Sen är det ju inte någon stämpel han haft sen tidigare, att vara selektiv scammer. Har själv åkt på sånt där och vet att det svider när man vet att killen scammar. Ta mandarin som exempel, han var en omnämnd figur. Killen hade fan en egen tråd för att folk skulle kunna skriva om hur dom blivit scammade, så vanligt förekommande var det.
Men den tiden jag har hängt på FS så har jag aldrig läst något om att han scammat. Därför blir man ju fundersam kring vad som händer, det låter väl fullt logiskt?
Skulle be dig att tagga ner men fattar hur det känns som sagt att inte få sina saker. Så, ska du lacka så lacka över rätt orsak

Nu syftade jag inte på enbart en användare, utan det är andra användare än dig som försvarat tyson.
”Oroa er inte, tyson har alltid levererat”
”Jag fick mitt paket av tyson dagen efter”
”Tyson har alltid levererat”
Någonstans kanske ni som försvarar säljare (jag pratar inte enbart om dig) borde fundera varför det helt plötsligt är ett flertal användare som skriver inlägg här i tråden om att de saknar paket. Vad är det nu, 4-5 köpare som själv skrivit inlägg och x antal som skickat pm till dessa om att vidarebefordra deras meddelande om att de saknar paket med?
Men jag ser gärna att någon som försvarar tyson vill ge ett svar till oss vart de tror att dessa paket har tagit vägen. Har tyson helt enkelt struntat i att skicka paketen (vilket ni inte tror), har polisen tagit det, eller har helt enkelt alla fått paketen snodda av samma brevbärare?