Citat:
Ursprungligen postat av
jack.daniels
Gå in o kolla på blocket ”önskas hyra” där kan det vara små sötnosar som söker en central tvåa med maxhyra på 5000!
Antingen avser dom att betala upp till rätt hyresnivå med annan ”valuta” eller så är de kort och gott blåsta!
För att dom inte har en realistisk bild på hyresbomarknaden så betalar dom i natura?
Kan vara så att dessa små sötnosar faktiskt får den där centrala ettan eller tvåa för max 5000kr eftersom dom just är tjejer då tjejer oftast ses som mer ansvariga när det kommer till att hyra så väljer folk att hyra ut till en brud framför en kille eftersom vi killar inte har lika städat, snyggt och är prydda som brudar.
Citat:
Ursprungligen postat av
Agamantum
Hamna i tidningen för en sådan grej. Så skämmigt.
"Jag fick ett erbjudande om sex, usschhhh jag vill bara ha sex på mina vilkor jue!, lägenheten ska jag ha gratis!"
Alla ser henne som idiot.
Vart står det att hon skulle ha lägenheten gratis? Varför skulle hon vilja ha sex med någon slumpmässig snubbe för att hon kanske ska få en lägenhet?
Alla ser dig som en idiot.
Hur fan skulle du själv reagera ifall du söker en lägenhet och du får erbjudandet att går du ner på knä och låter honom munknulla dig så får du lägenheten? Går du ner på knä då som en billig hora?
Nej, du är nog billigare som hade blivit grupp-knullad i röven för att få denna lägenhet.