2017-08-31, 23:06
  #553
Medlem
Haha den här filmen gjorde fan min dag
Citera
2017-08-31, 23:07
  #554
Medlem
Provokatörs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av slisktorsk
DNA finns INTE i urin.

Man har sedan lång tid förfinat tekniken och idag kan man ganska enkelt få fram DNA ur urin, något som var möjligt redan 2003.

"Även muskel- och benvävnad samt uppsamlad urin och prov från uppkastningar kan ge
användbara DNA-profiler."


Ur Kriminalteknik sid 2 #4-2003

https://nfc.polisen.se/Global/www%20och%20Intrapolis/Informationsmaterial/SKL/DNA-analyser%20forr,%20nu%20och%20i%20framtiden.pdf

/Provokatör
Citera
2017-08-31, 23:08
  #555
Medlem
Lyssnar inte på rap men ska ta och lyssna på Jaffarbyn... Kanske tom köpa en skiva om det är något schysst. Enbart för detta sjuka, när djuriska instinkterna tar över....varför vill de som pissar på han att SD ska vinna nästa val?

Sorgligt hur det blivit mellan invandrarna i Sverige.
Citera
2017-08-31, 23:08
  #556
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av SwedenAnonymous
https://www.liveleak.com/view?i=a08_1504196446


Är det hela klippet eller finns det mer? Minns att jag såg någon säga det finns fler delar
Citera
2017-08-31, 23:09
  #557
Medlem
kristofferGs avatar
.
Citera
2017-08-31, 23:10
  #558
Medlem
Hur i helvete kan små skitungar gå runt och döda folk och pissa på folk utan att åka fast? Vafan gör polisen?

Man blir ju bara så jävla arg
Citera
2017-08-31, 23:11
  #559
Medlem
Sammanfattning av tråden hittills:

- Jaffarbyn är en somalisk rappare från Rinkeby som blivit filmad samtidigt som han utsattes för förnedrande misshandel (fått sparkar, slag och blev urinerad på samtidigt som han tvingats rappa). Detta skedde under Augusti 2017 bakom en polisstation i Rinkeby. Förövarna ska tillhöra ett somaliskt gäng från Rinkeby på fyra personer som kallas "dödspatrullen" i området, dödspatrullen ryktas ha utfört 10 mord utan att polisen har tagit dem.

- Förövarnas motiv ska vara att jaffarbyn ha nämnt dem i en av sina raplåtar, eventuellt outat deras namn för något brott de gjort i sin raplåt. Dödspatrullen känner jaffarbyns bror och valde därmed att "benåda" jaffarbyn (dvs inte mörda) utan nöjde sig med att förnedra honom, därav videon. Videon har nu spridits på youtube, instagram och liveleak. Förnedringen blev för grov och nu har jaffarbyns bror uttryckt att hämnd kommer att komma på sin instagram.

- Nyheten har rapporterats nu i Aftonbladet och spekuleras ha fått ett uppsving efter att socialdemokratiska finansborgarråd Karin Wanngård häromdagen uttryckt att Rinkeby är ”en av våra fina stadsdelar i Stockholm” och strax efter hände den grova misshandeln på jaffarbyn. Karin Wanngård har inte kommenterat händelsen eller sitt uttalande än.

OBS, detta är enbart vad jag har sammanfattat av vad som har skrivits och spekulerats i tråden. Dvs inget jag kan styrka eller bevisa själv. Lägg till eller ändra om ni har andra uppgifter eller säg till om ni vill dementera något.
Citera
2017-08-31, 23:12
  #560
Medlem
Dödspatrullen måste stoppas. Tyvärr vågar eller kan inte polisen det.
Citera
2017-08-31, 23:12
  #561
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Panelmannens
Spelar ingen roll vad som har hänt fortsätt spåna vidare, det som händer i orten stannar i orten. Tråkigt att du inte bor i Rinkeby, annars hade du garanterat vetat vad det handlar om. Flashback i sitt esse detta

Vad menar du med Flashback i sitt esse? På en dag har flashback levererat helt okej för att "inte bo i orten". Plus vad är du så stolt över? Att leva år 2017 men bo på stenåldern? Det räcker med några tusenlappar i rånbyte för livslångs vänner ska mörda varandra i bakhåll. Bra område.
Citera
2017-08-31, 23:13
  #562
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av PeppaKaKa
Hur i helvete kan små skitungar gå runt och döda folk och pissa på folk utan att åka fast? Vafan gör polisen?

Man blir ju bara så jävla arg


Man ska inte skylla allt på Jaffar men någon jävel måste få ta skiten då tar man den närmsta man hittar, så funkar det här, så stick tillbaka till trygga hässelby och sug kuken som resten av horungarna där ute gör.
Citera
2017-08-31, 23:13
  #563
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av PeppaKaKa
Hur i helvete kan små skitungar gå runt och döda folk och pissa på folk utan att åka fast? Vafan gör polisen?

Man blir ju bara så jävla arg

Är det polisens fel att en del ha problem med att anpassa sig i civiliserat samhälle? De få poliser som finns gör nog så gott dem kan.
Citera
2017-08-31, 23:15
  #564
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av KommissarieAbbe
Dödspatrullen måste stoppas. Tyvärr vågar eller kan inte polisen det.

Vågar inte? Utveckla gärna!
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in