Resultat: Tror du Pernilla fortsätter som allsångsledare också 2027?
Ja
38,46%
5 röster
Nej
61,54%
8 röster
2016-08-16, 20:47
  #1501
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Wsop
Oj vad tydligt att det var playback när Peg sjöng. Tråkigt när de tar dit sånna som inte kan sjunga...

Ja, hennes framträdande var nog bland det sämsta jag sett. Men, hon är ung och oerfaren så inget att bli upprörd för, hon behöver väl lite erfarenhet.

Men jobbigt när ZL är med samma kväll, blir ju smärtsamt tydligt..
Citera
2016-08-16, 21:53
  #1502
Medlem
vitapumpss avatar
Underbar Allsångskväll ! Och vilket glatt besked Sanna Nielsen lämnade att hon kommer att fortsätta nästa år. Hon har varit en suverän allsång och programledare. Hon uppträder med stil och bjuder på sej själv.
Citera
2016-08-16, 22:28
  #1503
Medlem
Klappars avatar
Peg var inte så bra faktiskt, men hon är ändå ny och har ingen erfarenhet. Tror att hon kan bli riktigt bra om hon hänger kvar i branchen och övar.

Zara Larsson var i princip lika dålig och hon har ändå några års erfarenhet i musikbranchen så lite pinsamt där kan man tycka.
Citera
2017-06-27, 18:40
  #1504
Medlem
vitapumpss avatar
I kväll börjar Allsång på Skansen med Sanna Nielsen som programvärd och allsångsledare. Jag ser verkligen fram mot en av sommarens höjdpunkter på Svt.
Citera
2017-06-27, 19:37
  #1505
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av vitapumps
I kväll börjar Allsång på Skansen med Sanna Nielsen som programvärd och allsångsledare. Jag ser verkligen fram mot en av sommarens höjdpunkter på Svt.

Ska bli kul, och roligt att Sanna försätter som allsångsledare. Vill hon så kan hon nog hänga med länge.
Citera
2017-06-27, 21:01
  #1506
Medlem
Blir alltid lika imponerad av hur ung och viril Tomas Ledin verkar vara för sin ålder varje gång jag ser honom. Samma sak med Magnus Uggla förresten. Dessa herrar verkar åldras väldigt långsamt.
Citera
2017-06-28, 17:10
  #1507
Medlem
vitapumpss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av fantomsmurfen
Blir alltid lika imponerad av hur ung och viril Tomas Ledin verkar vara för sin ålder varje gång jag ser honom. Samma sak med Magnus Uggla förresten. Dessa herrar verkar åldras väldigt långsamt.

Instämmer helt. Tomas Ledin var urhärlig och fick verkligen publiken med sej. Sanna var som väntat helt suverän. Trevligt att hon inte behöver manus att titta i vid presentationen av medverkande. Ett stort minus betr. den annars så härliga stämningen stod Shima Niavarani för med det larviga bröllopsfejket. Läste i Expressen att många inte minst unga tittare reagerat negativ på det fåniga inslaget.

Sanna uppträdde i långklänning. Visserligen snygg i rosa.Ändå tyckte jag den var något malplacerad i sammanhanget och dessutom tyckte jag hon hade lite besvär med den när hon sprang upp och ned från schenen.
Citera
2017-06-30, 15:36
  #1508
Medlem
Dr.Krankentots avatar
Fy fan så kass den där blatten Shima Niavarani var. Vad skulle hon där och göra, kan vi inte få ha en trevlig allsång utan PK-flams. Pinsamt är det snällaste man kan säga. Stackars Sanna som måste stå ut med sån skit.
Citera
2017-07-05, 10:00
  #1509
Medlem
vitapumpss avatar
Under gårdagens allsång var det i alla fall sol över Stockholm och Skansen. Sanna var som vanligt på topphumör och jätteengagerad. Men valet av klänning får av mej inget godkänt betyg. Hoppast på bättring! Sedan är ju alla schlager inte så lyckade som allsång ex. Sommartider hej,hej..Publiken har svårt för melodin. Däremot var Sven-Ingvars menyn av härligt låtar toppen. Trevligt att grabben medverkade. När det sedan dyker upp mörkhyade på schenen blir det förståss rapp. Det är inte direkt min grej. Men på det stora hela var det ändå en trevligt allsångskväll. Ser fram mot nästa vecka.
Citera
2017-07-11, 19:05
  #1510
Medlem
Sanna har tur med vädret idag igen.
Gäster i kväll är Linnea Henriksson, Mando Diao och Emmi Christensson. Ser fram emot Mando Diao.
Citera
2017-07-11, 20:57
  #1511
Medlem
ulvenas avatar
Mando Diaos trummis kör med bar överkropp.
Känns så där tycker jag.
"Snörper lite på munnen"
Citera
2017-07-11, 21:31
  #1512
Medlem
Varför hyllar SVT Finland på bästa sändningstid. Finland ska inte hyllas mer än något annat land. Ett grattis räcker. Finska flaggor på Skansen är inte ok!

Hyllningen av Björn Skifs var storartad
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in