2017-05-21, 19:18
  #13
Medlem
Ansar-al-Bundys avatar
Nån liten söt tonårig flyktingtjej får gärna komma och bo ett tag hos mig, jag kan lära henne "typiska svenska saker". Undrar bara hur det kommer att tas emot av omgivningen?
Citera
2017-05-21, 19:30
  #14
Medlem
Sån där blick brukar frireligiösa fundamentalistiska kärringar från landsorten ha, nån småländsk genmutation från början antar jag. Som Nötskrikan från Värnamo.
Citera
2017-05-21, 19:33
  #15
Medlem
sherms avatar
Citat:
Ursprungligen postat av GreffueAnthonius
Lotta Hedström, kommunpolitiker för mp i Tomelilla har en ensamkommande boende hos sig



http://www.dn.se/nyheter/politik/migration-hetaste-fragan-infor-miljopartiets-kongress/
Hon kallar alltså hans omskurna lem för "skräcken"
Citera
2017-05-21, 19:39
  #16
Medlem
de.Montforts avatar
Ser ut som äktenskapstycke Jag gissar på att hon är en islamist som stödjer Kaplan. Finns på Facebook. Gillar #vistårinteut, Ernman, Soran Ismail med flera.
Citera
2017-05-22, 00:44
  #17
Medlem
Vi måste gå till botten med vem denna Olof är!
Citera
2017-05-22, 06:42
  #18
Medlem
Asklords avatar
Hon vill inte skylta med att hon är en batikhäxa som enbart blir våt av dessa utländsk bidragsfuskare. Så därför ljuger hon om att hon redan har en kill.

Hur gammal kan han vara? 39? (Lyxflyktingen alltså)
Citera
2017-05-22, 07:53
  #19
Medlem
Der finns/fanns ett projekt som hette öppna ditt hem. Det gick ut på att kommunerna förde samman flyktingar med personer som hade ett rum att hyra ut.

Eftersom detta projekt både var bra i bostadsbristen och hjälpte folk att få automatisk språkträning och samhällsinformation så förstår man ju att folk som är väldigt invandringskritiska hatar projektet. Det underlättar ju för flyktingen att komma in i samhället och lära sig språket. Nä bättre att dom bränner bilar i förorten så vi har underlag att förfasas över.... 😅😂😎
Citera
2017-05-22, 08:09
  #20
Medlem
Asklords avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Siasoss
förstår man ju att folk som är väldigt invandringskritiska hatar projektet. Det underlättar ju för flyktingen att komma in i samhället och lära sig språket. Nä bättre att dom bränner bilar i förorten så vi har underlag att förfasas över.... 😅😂😎

Ja så är det ju. Vi borde egentligen vara glada att dessa ljugande lyxflyktingar får bo hos naiva/indoktrinerade människor. Helt fantastiskt att dessa "barn" väljer Sverige som är så långt bort från deras hemland som förövrigt inte är Syrien
Citera
2017-05-22, 08:11
  #21
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av fredag2010
Mitti.se rapporterar om en miljöpartist som tar emot en asylsökande. Öppnar hon sitt hjärta och avstår från bidrag/ersättning för att låta honom bo där? Är denna information offentlig handling? Hur nöjd är hon? Vad säger hennes sambo?

Är Ermiya flykting eller ekonomisk migrant? Påverkade detta hennes beslut att ha inneboende?

Finns dokumenterade fall av politiker, debattörer eller journalister som faktiskt både tar emot nyanlända och gör det utan att ta emot bidrag/ersättning?



Tv-licens? Så det finns något typiskt svenskt?

TV Licens skall man bojkotta, pengarna gå till att bedriva propaganda TV som SVT. Förstår inte varför man skall låta lyxflyktingar få bo hos en överhuvudtaget. Dom har inte ett skit i Sverige att göra Det är lite som Norska kvinnor som låter sej bli påsatta av Tyska Soldater och sedan bli dom ledsna när det deras barn bli kallade för Tysk unge och utstötta ifrån samhället.

Men vi är ockuperade av Araber svinen som inte har något i Sverige att göra.
__________________
Senast redigerad av 53280 2017-05-22 kl. 08:15.
Citera
2017-05-22, 08:24
  #22
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Siasoss
Der finns/fanns ett projekt som hette öppna ditt hem. Det gick ut på att kommunerna förde samman flyktingar med personer som hade ett rum att hyra ut.

Eftersom detta projekt både var bra i bostadsbristen och hjälpte folk att få automatisk språkträning och samhällsinformation så förstår man ju att folk som är väldigt invandringskritiska hatar projektet. Det underlättar ju för flyktingen att komma in i samhället och lära sig språket. Nä bättre att dom bränner bilar i förorten så vi har underlag att förfasas över.... 😅😂😎
Nu handlar ju tråden om att visa exempel på hur många av de som propagerar för att ha nyanlända hemma som faktiskt lever som de lär,och vilka som gör det på egen bekostnad utan att kräva bidrag/ersättning. Vad har du för exempel att bjuda på?
Citera
2017-05-22, 09:39
  #23
Avslutad
Haha hon kunde inte varit tydligare på bilderna. Som 90-95% av all andra så har hon självklart tagit in en yngre MENA enbart för att hon själv passerat sitt datum och vill känna ungdomen igen genom att ha sex. Hon skulle aldrig ta in en tjej naturligtvis som den batikhäxa hon är.

Att de pratar om medmänsklighet osv är bara en lögn och inte den riktiga orsaken. Det avslöjas med jämna mellanrum men mörkertalet är nog otroligt stort.
Citera
2017-05-22, 10:19
  #24
Medlem
Cocaine-Cowboys avatar
Vad är grejen med att araber har snitt genom ögonbrynet? Är det någon tuffhetsgrej? Man ser klart och tydligt att han tagit ett rakblad och snittat ögonbrynet. Har sett mycket av det på folk från mena senaste åren ?
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in