Citat:
Ursprungligen postat av
Ziaya
...
Jag hoppas att de anhöriga och vänner till Tova håller sig undan flashback för här finns allt för mycket elaka och kränkande inlägg (Samma gäller ju om killarna, så även deras anhöriga gör klokt i att hålla sig undan.
Det skriver jag under på. Antar att en del inte förstår bättre än så. Dessa negativa och fördömande kommentarer om pappan som fälls utan att veta någonting som helst om omständigheterna är förfärliga, hjärtlösa och tanklösa. Han har det inte svårt nog kanske? Vad som har framgått så försökte han nog skydda henne men vad kan man göra när ens barn har blivit myndigt? Tovas mamma är i alla fall förskonad från denna dumma kritik hittills. Alltid något.
Om inte den här Billy är skyldig blir jag mäkta förvånad. Något verkar ha gått väldigt snett i hans hjärna. Han har väl föräldrar och kanske syskon, undrar hur de har det nu. För djävligt antagligen.
De andra två kan man tänka sig har blivit indragna i det här på ett eller annat sätt. Hur pass mycket lär väl visa sig så småningom.