Promiskuös och har sex med ensamkommande
Den mest exakta tidsbestämning av när sexet var med ensamkommande, som ekuriren skrev om i juni-16, som jag minns är från JJ. Jag tolkar som att sexet var ett par månader innan juni, dvs. ungefär i mars-april-16. Jag tror att "affären" betyder tidningsskriverierna.
JJ:
"det började ett par månader innan den sexuella affären med de unga killarna."
"Hon har hämtat ungarna från Göteborg för att ha sex med dem. Jag sa att hon skulle satsa på sina egna barn istället. Jag skämdes som fan. Det är mina landsmän. De tror att alla svenska tjejer är så. Jag är rädd för Johanna. Hon kanske kommer att döda mig med."
Vidare om sexvanor:
"Det var två 15-16 åringar som bodde hemma hos Johanna under en period på ca tre månader. De berättade att det kom olika män hem till Johanna varje kväll."
Aki har i februari 2015 uppgett som ett av skälen till varför han och JM skulle separera att JM var otrogen med tre olika män strax före och efter egyptenresan.
Hon gjorde Göran mycket ledsen under mexikoresan med sina utsvävningar, enligt UFs man.
UF berättade om utsvävningar som hon uppfattat som att JM sålde sexuella tjänster som UF tror började runt 2008.
Göran kallar JM "hora" i samtal vid ett dokumenterat tillfälle.
Det finns kanske fler exempel, men dessa kom jag att tänka jag på
Från förhör med JJ, AM, JF och UF och sms till MN i FUP.
Hur definierar man promiskuös? Finns det risk att vi förväxlar med kvinnlig frigjordhet?
Promiskuitet betyder enligt SAOL "lösaktigt sexualliv med fler än en partner". En synonym till promiskuitet är just lösaktighet.
Jag tror att ordet passar bra på JM.
Om Göran
Mina tankar om Göran. Kanske var Göran ganska arg på JM. Jag tror att han var mer ledsen och besviken. För sina barnbarns skull, därför att dom for illa. För JMs skull, därför att han sedan länge upplevt sig se henne på att sluttande plan som åren före mordet på Göran hela tiden bara blev allt brantare. Han var besviken för att han inte insett långt tidigare att han borde ha satt ner foten. Genom att hålla JM under armarna hade han indirekt bidragit till hennes "utsvävningar" i olika riktningar. IMO kom han till fullo till den insikten under våren-försommaren 2016. Känslan hade nog funnits där länge, men hon var trots allt hans dotter. Det bidrog till att det dröjde så länge innan han och AM slutligen sa ifrån.
De åtgärder som speglade Görans och AMs omtanke kom från JMs perspektiv att betraktas som något som skulle bestraffas med döden. Dödsfall som också skulle ge en sommarstuga och några miljoner i fickan till JM. Var det tänkt.
–
Citat:
Ursprungligen postat av
36th
Sami, Nazir och Muhammed kommer alla till Sverige tidig vinter 2015.
I februari hamnar Muhammed på sjukhus och flyttar därefter in hos Johanna och dom har sex efter två dagar.
Efter det så brister "sexskandalen" ut och Muhammed hotar (i Eskilstuna) och misshandlar (i Göteborg) Sami och Nazir.
När låg Johanna med Sami och Nazir?
Hur jävla överkåt är inte Johanna!? Hur många kan hon ha legat med?
Även om man bortser från eventuella sexköpare i Kungsör så har hon legat med Aki, Sami, Nazir och Muhammed på ett år. Ganska mycket kan jag tycka. Hur stort är mörkertalet?