Citat:
Ursprungligen postat av
oelek
Är det så att allt handlar om makt är det därför som Löfven fortsätter vara så naiv och inte vill inse vilka hans verkliga fiender är?
Löfvens verkliga fiender är inte SD utan dessa återvändande IS krigare som han vill ge jobb och bostad åt.
Jag hatar när Löfven byter sida och säger som folket dom som fått avslag ska lämna landet, herregud det är ju du som bestämmer Löfven, varför gjorde du inget efter ikea dådet? Där ville du knappt fördöma dådet heller.
Löfvens Politik är bara snack.
Man blir chockad över hur naiva människor det finns i landet sverige.
Nu har vi fått det mångkulturella samhället Löfven med flera strävat efter.Våldtäkter mord terrordåd osv osv
Åkesson for president.
Man brukar säga så här: Om något inte är trasigt, försök inte att fixa det.
I Sverige gäller däremot:
Om något är trasigt, försök inte att fixa det.
I stort sett hela politikerkåren består av ett gäng handlingsförlamade cucks. Det är ett under att det svenska samhället inte är mer dysfunktionellt än vad det faktiskt är.