2017-03-17, 22:16
  #517
Medlem
empoisonnes avatar
Citat:
Ursprungligen postat av häger
Vad är felet med er svenskor? Ni borde flytta till Mellanöstern eller Afrika istället för att vända ryggen till ert folk, era män, ert land, er civilisation, och er ras.

Ni svenskor trotsar svenska killar/män likt tonårstejer trotsar sina fäder. Ni vill dra ner Sverige, svenska män, och ert folk i graven med er själva - bara för att göra en poäng av att ni är "fria" att göra det. Ni/ingen är inte fria att göra det, för ni/man har ingen frihet att synda mot de efterkommande.

Ni beter er så självdestruktivt och destruktivt mot era egna och det som är ert som möjligt, istället för att visa omtanke för dem och det som är ert visar ni försummelse och vårdslöshet. Ni demonstrerar bara kvinnlig omsorg mot blattar och negrer och invaderande mörkhyade män, invandringen, "mångkulturen", feminism.

När t.ex. jag har betett mig likadant tillbaka mot svenskor i den här tråden (och när andra svenska killar/män gör det), så har ni bara fått en smak av hur det känns att vara den som får ta emot det ni annars delar ut. Ni säger er ha "rätt" till det och att ni är "fria" att göra det, varför protesterar ni då när vi gör samma sak och utsätter er för respektlöst bemötande under förevändningen att vi också har rätt och är fria att göra vad som helst mot er, säga vad som helst mot er, bete er hur som helst mot er...? Känns det igen...? Känns det bekant...? Det är ju ni svenskors själva signum.


- Paulina Forslund: Det bortglömda hatet

Gäsp. Dessa ändlösa psykosartade litanior. Att du orkar.

Varför i hela friden ska jag flytta? Jag trivs fint här.

Du däremot, du verkar vara djupt olycklig. Dock tror jag inte att en flytt avhjälper problemet. Du är med största sannolikhet bortom räddning.
Citera
2017-03-18, 00:25
  #518
Medlem
TRÄFFANDE CITAT OM SVENSKOR:
Citat:
My fiance is a beautiful Polish blonde from London. Feminine, traditionally raised, Catholic (I am Evangelical) and a virgin (mid 20s). Intelligent (IQ 140), educated and sophisticated. There is just no way in h*ll trashy, spoiled, feminazi Scandinavian girls can compete. Worse, to top it all, these Scandinavian refugee-welcome sluts, sleep with every man in the world, and constantly vote for vile, de facto unlimited Muslim men mass-immigration to Scandinavia, making them some of the worst traitors to their nations ever recorded in the history of mankind.

I really feel sorry for any Scandinavian man ending up with these manly, mother/wife from h*ell train wrecks.

For some bizarre reason Scandinavian girls can't see it themselves, and they are so brainwashed that they truly believe foreign men see them as 'independent' "girl-power girls, 'secure in their sexuality', free from 'patriarchal oppression' regarding their non-existent skills as mothers and wives, their utter laziness and inability of taking responsibility for their own stupid decisions is camouflaged as "sharing responsibility' with the man, that they are great in 'exploring' their bodies and sexuality in a non-judgmental way, when they sleep around more than a traditional prostitute in classical world, etc, etc.

They are so deluded that it is mental.
- Is Romance Dead in Sweden? (tack svenskor för att ni har gjort så att det inte finns något skäl för svenska killar/män att vara romantiska mot er - ni har er själva att skylla för det, så kom inte med ert "man shaming"-snack om att vi ska "man up", vi tänker inte "man up" eller bli romantiska mot efterblivna pk-fittor libtards till feministiska mångkulturalistiska bitchiga blatte- och negerälskande- knullade, och svennehorande (sexuellt och politiskt och socialt, har svårt att se hur någon svensk tjej/kvinna inte skulle vara så här - då är de OSVENSKA eller AVVIKANDE från hur svenskor i majoriteten av fall är i så fall, som Johanna Hagberg och Paulina Forslund, men nationella och anti-feministiska och trevliga och intelligenta tjejer/kvinnor är då fan inte normen för svenska tjejer/kvinnor) patrask som ni är.

Tål ni svenskor inte sanningen? Är ni inte "stolta" över er själva? Varför accepterar ni inte bara det här, utan måste komma med undanflykter, ursäkter, och komma med personliga attacker då era beteenden och sympatier korrekt - ni svenskor själva - beskrivs? Skäms ni över er själva? Ni-ni-ni skäms väl inte? Ni skäms alltså inte över att ni sunkit ner till att bli feministiska svennehoror som är manshatande när det gäller världens bästa män och madrasser när det gäller blattar och negrer? För man tycker att ni borde banka er på bröstet och erkänna det gladeligen om ni nu är så stolta och frigjorda, SÅ VARFÖR GÖR NI INTE DET?

Ni är tydligen oförmögna att se eller ovilliga att erkänna verkligheten som den ser ut för er själva, då det/den ställer er i dålig dager, och så kan ju inte svenskor ha det, de måste framställa svenska killar/män i dålig dager och sig själva i god dager - även fast verkligheten är den motsatta att det är ni som beter er dåligt, sexistiskt, diskriminerande, respektlöst utan anledning för det mot svenska killar/män som inte förtjänar det utan förtjänar respekt och att det är ni som är onda och svinaktiga och att det är ni som borde och behöver ändra på er, verkligheten i Sverige för svenska killar/män talar sitt klara språk och det är tydligt att ni skyller på oss för de problem ni själva skapat, och fortsätter vara med och skapa och bibehålla med era förrädiska sympatier och förkastliga, okvinnliga och oärbara beteende!

Aww verkligheten är dum mot svenska tjejer/kvinnor. *trösta* Pröva vara på ett sätt som gör att t.o.m. prostituerade (det är vanligt att svenska prostituerade anger "endast nordiska gentlemän" och att de är negativa till tredje världen-invandring och killar och män därifrån - då de bara ser dom som horor och de inte blir respekterade. Alltså: DEN TYPISKA VANLIGA SVENSKA TJEJEN OCH SVENSKA KVINNAN ÄR *PRECIS TVÄRTOM* från hur svenska prostituerade typiskt är: de VILL bli sedda som och tagna som horor av blattesvin och negersvin och inte respekterade som något annat) med nån uns av av moral och kontakt med verkligheten kvar - istället för att se världen med politiskt korrekta skygglappar (=svenskor) och agera som blinda och oförstående mot allt annat som inte passar in i deras snäva synfält och tankesätt - skäms å era vägnar.

Så här bemötte en svenska det (surprise surprise):

Citat:
You are one sad little person without a life haha

Svar:

Citat:
Thanks for displaying how tragic, delusional and undesirable you broken Swedish feminazis are. I can't remember any foreign man saying anything positive about you Swedish girls, except for being blonde and extremely easy to have sex with. Enjoy that reputation. Dyke. [ja, det ryktet är "SVENNEHORA"!] 

Citat:
Ursprungligen postat av empoisonne
Gäsp. Dessa ändlösa psykosartade litanior. Att du orkar.

Varför i hela friden ska jag flytta [till Mellanönstern eller Afrika]? Jag trivs fint här.

Det här var efter empoisonne sagt att hon är en rasförrädare och att hon vill göra om Sverige till ett Muslimskt Mellanönstern- och Subsahariskt Afrikanskt land. Jag svarade att hon är typisk för hurdana svenskor är och frågade varför svenskor inte flyttar till Mellanönstern och Afrika då. "Varför i hela friden ska jag flytta? Jag trivs fint här. " blev svaret. GODDAG YXSKAFT, STÖRDA SVENNEHORA!

Ni är så korkade och patetiska så ni är både pinsamma och man skrattar åt er. Svaret från er blir alltid hjärndöda omogna fjortis-repliker i stil med "skaffa ett liv", "du är sjuk i huvudet" - även fast dessa svenskor inte är 14-åringar utan ska vara/föreställa vuxna tänkande människor, men svenskor är helt enkelt eviga feministiska fjortisar mentalt och ansvarsmässigt (alltså: noll, bara känslostyrda sliddjur) hela livet igenom. Tack för att ni bekräftar den här bilden om och om igen i tråden här! Tack för att ni fortsätter bevisa mina poänger om svenskor med varje inlägg ni postar.

Svenskor (storhetsvansinne & överlägsen attityd utan att ha något att visa för det, dvs. dålig attityd, men i deras huvuden tror de att de är och att detta utmärkande karaktärsdrag hos dem är "tufft", "självständigt", "smart", "modernt" och att det är den typen av tjej/kvinna de är - svenskor måste intala sig detta och bedriva den här formen av självbedrägeri och hysteriskt attackera alla som påvisar motsatsen för att hon kan inte leva med sig själv som hon egentligen är, det är därför psykisk ohälsa hos svenskor är skyhög, om nu feminismen (utplåning och utrotning av kvinnligheten, familjen, och rasen) och mångkulturen (rasblandning) och kulturmarxism (judisk politisk korrekthet för icke-judar - vilket är vad feminismen och "mångkultur" (enbart i och för icke-judiska länder, medan Israel är en etnostat) är också, de är alla en del av detta, denna "söndra och härska"-plan, om att utrota den vita människan på jordklotet genom bastardiseringen (rasblandningen) av den vita rasen till en Eurasiatisk-Negroid blandras - att vita killar/män ska blanda ut sina gener med asiatiskor, och vita tjejer/män ska blanda ut sina gener med negrer, och så är vita utdöda och deras ättlingar är korkade docila bruna slavmänniskor, då har juden vunnit och kan härska på planeten över dessa) funkat för dom som substitut för "det hemska svenska patriarkatet" (för 1000 år sen på vikingatiden var svenskor redan då jämställda - inte lika, men lika värda, dock kom detta med skyldigheter och plikter och inte nån jävla anarki och leka rövare mot sitt egna folks killar/män och förstöra landet och missbruka dessa friheter och rättigheter för svenska tjejer/kvinnor vilket är vad ni gör nu, och självklart mår svenskor/man psykisk dåligt av att bete sig som skit och detta mot sina landsmän och förstöra sitt eget samhälle HELT UTAN ANLEDNING - ALL FOR NOTHING, förrädare och svikare mår dåligt av sitt svek och förräderi i sitt samvete och hjärta - om nu svenskor har kvar något sådant!) och ett homogent Sverige hade deras psykiska hälsa varit strålande, de har bara en "tuff" feministisk front de visar för omvärlden men ensamma på kvällarna är de miserabla och vrak och otroligt deprimerande att umgås med på tu man hand, pröva dejta några svenskor så vet du att du måste försöka få upp hennes självförtroende och vara hennes jäkla psykolog bara för hon snöat in på att vara en feministisk bimbo-fjortis-bitch sen sex års ålder när hon började skolan) svarar alla på samma sätt på sanningsenlig kritik om dem - precis som empoisonne, Vitapumps, Bullfetta och resten här - exempel på detta finns postat ovan.
__________________
Senast redigerad av häger 2017-03-18 kl. 00:52.
Citera
2017-03-18, 00:26
  #519
Medlem
Varsågod ni svenskor att som svar på vad jag har tagit upp (se ovan inlägg) där jag belyst FAKTA och VERKLIGHETEN om er FEMINISTISKA BITCHIGA SVENNEHOROR skriva hjärndöda två raders kommentarer endast bestående av Non sequitur-argument och "accuse the accuser"-argument (eftersom jag skriver att svenskor är sinnessjuka feminister och olyckliga så blir svaret från dem bara: "dina psykoser där... du, du är sinnessjuk, du är nog olycklig, du är nog bortom räddning, men du behöver hjälp" - ser ni hur manipulativt och äckligt sjukt beteende detta är att bete sig på det sättet? Vi kanske skulle säga så till er svenskor när ni blir gruppvåldtagna eller "taruschade" av blattar och negrer att "neeej då det var inte våldtäkt eller sexuella trackasserier och misshandel där inte, det var du som gjorde det mot dom, du är sjuk, dina psykoser där, du är nog olycklig, du är nog bortom räddning men men" och sen stå och flina självbelåtet och nonchalant - precis så "trevliga" och "gemytliga" (*kräks*) som ni svenskor är mot svenska killar/män, alltså svinaktiga och utan gränser och med ouppfostrat uppförande i sitt beteende), förolämpningar och personangrepp utan basis (till skillnad från det jag skriver som har basis i verkligheten och alla kan observera) som svar.
Citera
2017-03-18, 00:52
  #520
Medlem
Kort sagt: Ni svenskor framstår som, och är som, korkade duperade medlemmar av Scientologi-kulten med era pseudo-religiösa åskådningar och er pseudo-religion om mångkultur, politiskt korrekthet, feminism, tredje världen-massinvandring. Sverige känns onekligen så numer. Jag tycker det är komiskt hur svenskor klagar på att de är singlar och att de svenska killarna/männen håller sig borta från dem, ja vad fan har ni gjort för att de ska hålla sig till er? Allt ni har gjort är att stöta på dom. Och ge dem 1000 anledningar till att sky er som pesten.

Svenskor kommer dö svennehoradöden i sitt mångkulturella Sverige, eller åtminstone kommer ni bli allt mer stämplade som och kända under ert internationella rykte, som: SVENNEHOROR. Du som svensk tjej/kvinna kommer få en stämpel i pannan med ordet "SVENNEHORA" på, även av era egna svenska killar/män, och dom som är era älskade blattar och negrer kommer inte sky sig för att våldta och sextrackassera er i allt högre utsträckning då ni protesterar inte utan visar och demonstrerar bara er avsky för era egna svenska killar/män och skyller allt sånt på oss. Och gissa om ni kommer få empati och sympati av svenska killar/män framöver för det, eller kommer kunna fortsätta er plats på er piedestal som okritiserbara och orörbara på tronen - ni kommer sjunka ner i rännstenen och kräla där som råttor av arten Svennehorus-Feministus-RåttusÄcklus.
Citera
2017-03-18, 00:57
  #521
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av häger
Kort sagt: Ni svenskor framstår som, och är som, korkade duperade medlemmar av Scientologi-kulten med era pseudo-religiösa åskådningar och er pseudo-religion om mångkultur, politiskt korrekthet, feminism, tredje världen-massinvandring. Sverige känns onekligen så numer. Jag tycker det är komiskt hur svenskor klagar på att de är singlar och att de svenska killarna/männen håller sig borta från dem, ja vad fan har ni gjort för att de ska hålla sig till er? Allt ni har gjort är att stöta på dom. Och ge dem 1000 anledningar till att sky er som pesten.

Svenskor kommer dö svennehoradöden i sitt mångkulturella Sverige, eller åtminstone kommer ni bli allt mer stämplade som och kända under ert internationella rykte, som: SVENNEHOROR. Du som svensk tjej/kvinna kommer få en stämpel i pannan med ordet "SVENNEHORA" på, även av era egna svenska killar/män, och dom som är era älskade blattar och negrer kommer inte sky sig för att våldta och sextrackassera er i allt högre utsträckning då ni protesterar inte utan visar och demonstrerar bara er avsky för era egna svenska killar/män och skyller allt sånt på oss. Och gissa om ni kommer få empati och sympati av svenska killar/män framöver för det, eller kommer kunna fortsätta er plats på er piedestal som okritiserbara och orörbara på tronen - ni kommer sjunka ner i rännstenen och kräla där som råttor av arten Svennehorus-Feministus-RåttusÄcklus.


Mannen du har ju sneat totalt 😂😂😂😂😂

Kvinnor föraktar män som dem ser som svaga oavsett var ifrån dem kommer.
Bättre att se på varför många svenska män är såna pussies
Citera
2017-03-18, 02:06
  #522
Medlem
goseigens avatar
Citat:
Ursprungligen postat av häger

My fiance is a beautiful Polish blonde from London.


Polskor kommer inte från London. Det är lite som franska flygare från Madrid, eller danska sjömän från Hamburg.

Slappna av så skall du få se att det finns fullt av romans i Sverige, och enligt vissa, mer så än i hemländerna.

Det är svårt att förstå att svenska tjejer skulle förakta svenska killar.
Citera
2017-03-18, 07:51
  #523
Medlem
empoisonnes avatar
Citat:
Ursprungligen postat av häger
TRÄFFANDE CITAT OM SVENSKOR:
- Is Romance Dead in Sweden? (tack svenskor för att ni har gjort så att det inte finns något skäl för svenska killar/män att vara romantiska mot er - ni har er själva att skylla för det, så kom inte med ert "man shaming"-snack om att vi ska "man up", vi tänker inte "man up" eller bli romantiska mot efterblivna pk-fittor libtards till feministiska mångkulturalistiska bitchiga blatte- och negerälskande- knullade, och svennehorande (sexuellt och politiskt och socialt, har svårt att se hur någon svensk tjej/kvinna inte skulle vara så här - då är de OSVENSKA eller AVVIKANDE från hur svenskor i majoriteten av fall är i så fall, som Johanna Hagberg och Paulina Forslund, men nationella och anti-feministiska och trevliga och intelligenta tjejer/kvinnor är då fan inte normen för svenska tjejer/kvinnor) patrask som ni är.

Tål ni svenskor inte sanningen? Är ni inte "stolta" över er själva? Varför accepterar ni inte bara det här, utan måste komma med undanflykter, ursäkter, och komma med personliga attacker då era beteenden och sympatier korrekt - ni svenskor själva - beskrivs? Skäms ni över er själva? Ni-ni-ni skäms väl inte? Ni skäms alltså inte över att ni sunkit ner till att bli feministiska svennehoror som är manshatande när det gäller världens bästa män och madrasser när det gäller blattar och negrer? För man tycker att ni borde banka er på bröstet och erkänna det gladeligen om ni nu är så stolta och frigjorda, SÅ VARFÖR GÖR NI INTE DET?

Ni är tydligen oförmögna att se eller ovilliga att erkänna verkligheten som den ser ut för er själva, då det/den ställer er i dålig dager, och så kan ju inte svenskor ha det, de måste framställa svenska killar/män i dålig dager och sig själva i god dager - även fast verkligheten är den motsatta att det är ni som beter er dåligt, sexistiskt, diskriminerande, respektlöst utan anledning för det mot svenska killar/män som inte förtjänar det utan förtjänar respekt och att det är ni som är onda och svinaktiga och att det är ni som borde och behöver ändra på er, verkligheten i Sverige för svenska killar/män talar sitt klara språk och det är tydligt att ni skyller på oss för de problem ni själva skapat, och fortsätter vara med och skapa och bibehålla med era förrädiska sympatier och förkastliga, okvinnliga och oärbara beteende!

Aww verkligheten är dum mot svenska tjejer/kvinnor. *trösta* Pröva vara på ett sätt som gör att t.o.m. prostituerade (det är vanligt att svenska prostituerade anger "endast nordiska gentlemän" och att de är negativa till tredje världen-invandring och killar och män därifrån - då de bara ser dom som horor och de inte blir respekterade. Alltså: DEN TYPISKA VANLIGA SVENSKA TJEJEN OCH SVENSKA KVINNAN ÄR *PRECIS TVÄRTOM* från hur svenska prostituerade typiskt är: de VILL bli sedda som och tagna som horor av blattesvin och negersvin och inte respekterade som något annat) med nån uns av av moral och kontakt med verkligheten kvar - istället för att se världen med politiskt korrekta skygglappar (=svenskor) och agera som blinda och oförstående mot allt annat som inte passar in i deras snäva synfält och tankesätt - skäms å era vägnar.

Så här bemötte en svenska det (surprise surprise):



Svar:





Det här var efter empoisonne sagt att hon är en rasförrädare och att hon vill göra om Sverige till ett Muslimskt Mellanönstern- och Subsahariskt Afrikanskt land. Jag svarade att hon är typisk för hurdana svenskor är och frågade varför svenskor inte flyttar till Mellanönstern och Afrika då. "Varför i hela friden ska jag flytta? Jag trivs fint här. " blev svaret. GODDAG YXSKAFT, STÖRDA SVENNEHORA!

Ni är så korkade och patetiska så ni är både pinsamma och man skrattar åt er. Svaret från er blir alltid hjärndöda omogna fjortis-repliker i stil med "skaffa ett liv", "du är sjuk i huvudet" - även fast dessa svenskor inte är 14-åringar utan ska vara/föreställa vuxna tänkande människor, men svenskor är helt enkelt eviga feministiska fjortisar mentalt och ansvarsmässigt (alltså: noll, bara känslostyrda sliddjur) hela livet igenom. Tack för att ni bekräftar den här bilden om och om igen i tråden här! Tack för att ni fortsätter bevisa mina poänger om svenskor med varje inlägg ni postar.

Svenskor (storhetsvansinne & överlägsen attityd utan att ha något att visa för det, dvs. dålig attityd, men i deras huvuden tror de att de är och att detta utmärkande karaktärsdrag hos dem är "tufft", "självständigt", "smart", "modernt" och att det är den typen av tjej/kvinna de är - svenskor måste intala sig detta och bedriva den här formen av självbedrägeri och hysteriskt attackera alla som påvisar motsatsen för att hon kan inte leva med sig själv som hon egentligen är, det är därför psykisk ohälsa hos svenskor är skyhög, om nu feminismen (utplåning och utrotning av kvinnligheten, familjen, och rasen) och mångkulturen (rasblandning) och kulturmarxism (judisk politisk korrekthet för icke-judar - vilket är vad feminismen och "mångkultur" (enbart i och för icke-judiska länder, medan Israel är en etnostat) är också, de är alla en del av detta, denna "söndra och härska"-plan, om att utrota den vita människan på jordklotet genom bastardiseringen (rasblandningen) av den vita rasen till en Eurasiatisk-Negroid blandras - att vita killar/män ska blanda ut sina gener med asiatiskor, och vita tjejer/män ska blanda ut sina gener med negrer, och så är vita utdöda och deras ättlingar är korkade docila bruna slavmänniskor, då har juden vunnit och kan härska på planeten över dessa) funkat för dom som substitut för "det hemska svenska patriarkatet" (för 1000 år sen på vikingatiden var svenskor redan då jämställda - inte lika, men lika värda, dock kom detta med skyldigheter och plikter och inte nån jävla anarki och leka rövare mot sitt egna folks killar/män och förstöra landet och missbruka dessa friheter och rättigheter för svenska tjejer/kvinnor vilket är vad ni gör nu, och självklart mår svenskor/man psykisk dåligt av att bete sig som skit och detta mot sina landsmän och förstöra sitt eget samhälle HELT UTAN ANLEDNING - ALL FOR NOTHING, förrädare och svikare mår dåligt av sitt svek och förräderi i sitt samvete och hjärta - om nu svenskor har kvar något sådant!) och ett homogent Sverige hade deras psykiska hälsa varit strålande, de har bara en "tuff" feministisk front de visar för omvärlden men ensamma på kvällarna är de miserabla och vrak och otroligt deprimerande att umgås med på tu man hand, pröva dejta några svenskor så vet du att du måste försöka få upp hennes självförtroende och vara hennes jäkla psykolog bara för hon snöat in på att vara en feministisk bimbo-fjortis-bitch sen sex års ålder när hon började skolan) svarar alla på samma sätt på sanningsenlig kritik om dem - precis som empoisonne, Vitapumps, Bullfetta och resten här - exempel på detta finns postat ovan.

Du vet att ingen läser dina evinnerliga klagosånger, va?

Mellanöstern och Afrika har inget med mitt inlägg att skaffa. Men du vet kanske inte vad Rassenschande i dess rätta bemärkelse innebär? En liten ledtråd är Nürnberglagarna.

Nåväl. Ditt sura kiss lämnas bäst att självtorka i den mörka och smutsiga källarkulvert där du och det hör hemma. Adjö.
Citera
2017-03-18, 12:51
  #524
Medlem
Citat:
My fiance is a beautiful Polish blonde from London.

Citat:
Ursprungligen postat av goseigen
Polskor kommer inte från London. Det är lite som franska flygare från Madrid, eller danska sjömän från Hamburg.

Herregud, tänk lite människa. Det kan ju vara så att hon har polskt ursprung - alltså född av polska föräldrar - men född och uppvuxen i London, England (för att hennes polska föräldrar flyttat dit, vet inte hur tydligt jag måste göra detta *suck*). Då blir det att hon är en polska uppvuxen i London, alltså "en polsk blondin som kommer från London" (det är ganska självförklarande att hennes ursprung och rötter däremot är från Polen som polsk tjej, men det är inte det man åsyftar här med var hon är "from", för det nämns redan i att hon är "polish"). Hon kan ha emigrerat till USA eller vilket land han som skrev kommentaren kommer ifrån, t.ex. för att London är så jävla slagginfesterat (tredje världen-ifierat) av undermänniskor.

Ditt inlägg är så jävla korkad. Han som spelade Anakin Skywalker (Hayden Christensen) är svenskättling, han har delvis svenskt ursprung. Låt säga att han var 100% svensk född av svenska föräldrar, men uppvuxen i USA/Kanada. Då blir ditt svar: "Svenskar kommer inte från Kanada, om man har svenskt ursprung, alltså om man är etniskt svensk, men föds i Kanada, då är man kanadensare!" Du är dum i huvudet - bara sett till landstillhörigheten och medborgarskapet och kulturellt, skulle jag varit född i USA hade jag säkert varit amerikansk kulturellt, min landstillhörighet varit USA och medborgarskapet amerikanskt, och jag hade talat engelska med amerikansk dialekt, men likafan hade jag varit svensk - ETNISKT sett, sett till mitt ursprung, och jag hade varit en "blond svensk från Ohio" etc.! Kulturellt och sett till nationaliteten kan man slänga in "en blond svensk AMERIKAN från Ohio" också om du vill (vad fan är Yngwie Malmsteen enligt dig då, "höhö en svensk gitarrist i USA? Finns inte. En svensk gitarrist från Manhattan, det går inte grabben. Man måste säga en svensk gitarrist från Sverige för att beskriva honom tihi"), men du fattar vad jag menar. Så kom inte och säg "Svenskar kommer inte från Ohio. Det är lite som franska flygare från Madrid, eller danska sjömän från Hamburg." Det är likadant som att säga att "Vita kommer inte från Afrika. Det är lite som vita människor från Kapstaden" - det finns vita i Afrika. Jag pratar om ras och etnicitet här främst, jag pratar inte om medborgarskap eller kulturella och nationella identiteter. Du verkar inte vilja kännas vid att man inte kan ändra sin ras och etnicitet för att man flyttar till ett annat land, flyttar man till London, man blir inte Engelsman för det sett till sitt ursprung om man är polack t.ex., man kan byta nation och språk men man kan inte byta ras och etnicitet! Hur kan du inte fatta det?

Då blir en katt som föds i ett stall en häst då också? När svensken Christer Fuglesang, austronaut, åker ut i rymden, blir han utomjording eller rymdvarelse (varelse från annan plats än jorden) då för att han är i rymden, om han åker till Mars, blir han Marsian, alltså ändras hans DNA och ursprung bara för att han t.ex. semestrar till Kongo eller vad fan som helst, eller fortsätter han vara svensk och vit om man ser till hans etnicitet och ras? Vi vita skulle kunna vara i rymden och vi är fortfarande vita/etniska européer, det spelar ingen roll var vi befinner oss på planeten eller andra planeter eller flytandes i rymden. Utgångspunkten och det centrala här är rastillhörighet och etniskt ursprung, fattar du inte det?

Du skrev också att en blond polsk tjej är som: "Det är lite som franska flygare från Madrid, eller danska sjömän från Hamburg." Helt sinnessjukt. En FRANSK flygare eller en DANSK sjöman, det säger redan vad man är. En blond polsk tjej kan vara från Sverige, t.ex. kända invandringskritikern Anna Svensson i Sverige tror jag är en centraleuropeisk tjej sett till hennes ursprung och hon är född i Sverige om jag inte minns fel, låt säga hon är en polsk tjej, så om hon skulle träffa en Amerikan utomlands, skulle hon vara en polsk tjej från Sverige, för honom och det stämmer också objektivt. Vad fan skulle han skrivit då, "en polsk tjej från Polen - men bosatt i London, dock är polska blondiner lika statiska i Polen som med "en svensk sjöman" då polska blondiner är oförmögna till att vara uppfödda i eller invandra till andra länder och bo i deras städer, grabben?!" Galenheter, människa!
__________________
Senast redigerad av häger 2017-03-18 kl. 13:02.
Citera
2017-03-18, 13:16
  #525
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av empoisonne
Mellanöstern och Afrika har inget med mitt inlägg att skaffa. Men du vet kanske inte vad Rassenschande i dess rätta bemärkelse innebär? En liten ledtråd är Nürnberglagarna.

Din jävla *censur*. "Rasskändning (tyska Rassenschande) innebar enligt nazistisk rasteori sexuella relationer mellan arier och icke-arier." Jo, MELLANÖSTERN OCH AFRIKA har med ditt inlägg att göra, för MIN POÄNG VAR just det att ni svenskor begår rasskändning med blattar och negrer FRÅN MELLANÖNSTERN OCH AFRIKA, och ni är feministiskt allierade med dom, MEN NI VÄGRAR ÅKA DIT TILL MELLANÖNSTERN OCH AFRIKA - ni vill bara ta hit dom hit och göra om Sverige till ett land som liknar ett land i Mellanöstern och Afrika (niggerland). Så alltså, min poäng och min fråga var: varför åker ni inte DÅ dit istället? FÖR DET ÄR JU MED BLATTAR OCH NEGRER OCH MED "SVARTA BARN I AFRIKA" OSV DÄR NI HAR ERA LOJALITETER! NI HAR ERA LOJALITETER MED DOM, inte Sverige, inte svenskar, inte svenska killar/män. Man kan säga att ni har lojaliteter endast med andra svenskor också, för ni är svennehoror och tycker och tänker likadant om detta och är införstådda med detta sinsemellan och konspirerar mot och manipulerar svenska killar/män att inte bli införstådda med era kvinnliga strategier MOT svenska killar/män och den vite mannen.

Svenskors dumhet är obegränsad tydligen. Man förstår att ni blir blir våldtagna av blattar och negrer när man läser inlägg som dina!

Hur fan kan du inte ha fattat min poäng? Det var så jävla enkelt och en kort simpel fråga. Man måste förklara om och om igen för svenskor som om dom vore små barn och hjälpa dom att knyta sina skor. Ni är patetiska! NI är då fan inte jämlika med svenska killar/män, ni är underlägsna och mindervärdiga som in i helvete gentemot oss och det är därför ni vill pusha på "jämlikhet" och feminism för att försöka artificiellt puffa upp er själva och leva "Sex in the City"-livsstil och propagera för mångkultur och se till att sexuellt integrera varenda blatte/neger ni kommer över för att "egoboosta" er själva om att ni åtminstone är "åtråvärda"!

Citat:
Ursprungligen postat av empoisonne
Du vet att ingen läser dina evinnerliga klagosånger, va?

Haha, vad rolig du är! Om du inte har märkt det så läser svenska killar/män inlägg om detta ämne på Flashback! Bara sök på "svenska tjejer" här på Flashback Forum - du menar att "ingen läser" dessa trådar och inläggen? Vi svenska killar/män här läser som besatta med jävligt stort intresse i denna fråga för det är något som har påverkat oss personligen och fortsätter göra det.

Citat:
Ursprungligen postat av empoisonne
Nåväl. Ditt sura kiss lämnas bäst att självtorka i den mörka och smutsiga källarkulvert där du och det hör hemma. Adjö.

Du och ni svenskor däremot verkar ha en personlighet och mental fakultet som ett statiskt skitigt utedass som ger ifrån sig nån prutt då och då vad gäller debatter och försök till att inhämta information, inte undra på att ni ger ifrån er ett sånt hjärndött äckligt intryck hela tiden så fort ni öppnar käften eller "författar" nåt. Och det är inte att undra på att ni alltid kommer med motrepliken att man är psykisk ofrisk och lever i misär och är tragisk och äcklig och är sur och bitter - det är ju bara för er svenskor att se er själva i spegeln och reflektera kring er själva så är det den bilden som dyker upp, och detta vill ni inte kännas vid, så då reflekterar ni bort det istället på svenska killar/män som mig som är raka motsatsen till denna bild ni svenskor vill måla ut hos alla dissidentiska svenska killar/män, det är det som stämmer in på er själva.

Jag stör mig på detta hos svenskor, bara för att jag hatar pedofiler som våldtar barn och kan skriva om det problemet så betyder inte det att jag antar nån slags "barnhatande" personlighet för att pedofiler själva som skriver tillbaka anser det, det är bara deras synsätt eller deras försök att manipulera debatten om det.

Fattar du det, svenska tjej/kvinna? Ni argumenterar som pedofiler som vill skydda sitt pedofilerande och argumenterar mot folk som är emot pedofili med att dom är "barnhatare". Åh, vi är "kvinnohatare" för att vi inte gillar manshatande mansfientliga feministiska svennehoror? Ja, slå er samman med pedofilerna också, ni svenskor har ju redan slagit er samman med blattar, muslimer, och negrer, det är väl det enda som saknas hos er svenskor, inte bara rasförrädare och feminister och Islamvurmare och Mångkulturdyrkare utan också pedofilvurmare.
__________________
Senast redigerad av häger 2017-03-18 kl. 13:26.
Citera
2017-03-18, 13:16
  #526
Medlem
retepm.s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av empoisonne
Du vet att ingen läser dina evinnerliga klagosånger, va?

Mellanöstern och Afrika har inget med mitt inlägg att skaffa. Men du vet kanske inte vad Rassenschande i dess rätta bemärkelse innebär? En liten ledtråd är Nürnberglagarna.

Nåväl. Ditt sura kiss lämnas bäst att självtorka i den mörka och smutsiga källarkulvert där du och det hör hemma. Adjö.

Jag läser dom och håller med ni har svikit oss. Känns det bra att ni svikit oss svenska män?
Citera
2017-03-18, 13:25
  #527
Medlem
Roidberts avatar
Jag är inte särskilt intresserad av svenska kvinnor själv, men jag håller inte med om att de föraktar svenska män. Däremot föraktar kvinnor män som beter sig som tofflor, och tofflor är tyvärr överrepresenterade bland svenska män. Många män verkar tro att kvinnor vill ha "snälla och omtänksamma" män, för att det är vad kvinnorna och feminismen säger att de vill ha, men det är onaturligt då kvinnor vill ha starka män som kan beskydda dem.

Får en kvinna välja mellan en svensk man och en utländsk man, kommer de att välja den svenska mannen alla dagar i veckan. Feminismen och jämställdheten i Sverige är ett stort problem. De svenska kvinnorna blir ointressanta för riktiga män jämfört med utländska kvinnor med traditionella värderingar, på samma gång som männen blir lika ointressanta för att de inte beter sig som män.

Citat:
Ursprungligen postat av goseigen
Polskor kommer inte från London. Det är lite som franska flygare från Madrid, eller danska sjömän från Hamburg.

Det finns en stor polsk minoritet i Storbritannien. Ca 3 miljoner polacker bor i landet. Att säga att en polska kommer från London är inte konstigare än att säga att en ryss kommer från någon stad i Lettland.
__________________
Senast redigerad av Roidbert 2017-03-18 kl. 13:31.
Citera
2017-03-18, 17:55
  #528
Medlem
empoisonnes avatar
Citat:
Ursprungligen postat av retepm.
Jag läser dom och håller med ni har svikit oss. Känns det bra att ni svikit oss svenska män?

Fint att du har något att syssla med på fritiden.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in