Citat:
Ursprungligen postat av
Pulser
Har släkt i området och fick höra uppgifter jag inte läst än.
Från Polisen som arresterade Tommy: När polisen kommer hem till Tommy och går in, så lägger sig Tommy direkt på golvet med händer bakom ryggen. När de kommer till polisstationen säger Tommy att "Det var en 3:e person där", utan att ha fått någon fråga.
Är det något som kommit fram i FUP?
Det kommer nog heller aldrig hitta kläderna eller lampfoten. Hans pappa känner till de många tjärnarna i området och har de dumpat den där i dyn i en av dem, så måste det till ett osannolikt scenario för att sakerna ska hittas.
Säg inte att polisen däruppe läckt ut info??
Inte just att han berättade det utan att ha fått frågan, det tror jag inte framkom i Fup.
Däremot så sa han först att han, Bogg och den tredje personen suttit till sent och pratat om allt möjligt.
I ett annat förhör att personen enbart gick in och lånade toaletten och att T sedan inte såg personen mer.
T hävdar också att det är polisen som fattat fel från första förhöret och blandat ihop uppgifterna.
Tror som du att detta inte kommer hittas och jag är övertygad att iaf en av föräldrarna har hjälpt till att undanröja bevis.