2016-11-05, 21:31
  #3085
Medlem
Scrofas avatar
När beräknas resultatet vara färdigräknat och klart?
Citera
2016-11-05, 21:32
  #3086
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av PilotHockey
Fyfan vad efterblivna och lättkränkta vissa människor är.... Ser Trump som ett problem och ett hot mot LGBT communityn när det är Hillary som är sponsrad av samma människor som sponsrar IS samt vill importera dessa människor in i USA....

https://www.facebook.com/628872677241235/videos/1030446737083825/?hc_ref=NEWSFEED

Han är ju ett uttalat troll. Kolla runt lite vad han mer postat på sin sida.
Citera
2016-11-05, 21:35
  #3087
Medlem
PilotHockeys avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Sababa
Det kontot måste vara fejk. Har svårt att Clint Eastwood skulle agera så ovärdigt. Titta på vilka bilder han publicerat.

Han är en hängiven Trump supporter och höll tal på RNC t.ex.

Kontot har så många följare så jo jag tror nog att det är äkta.
Citera
2016-11-05, 21:42
  #3088
Medlem
Sababas avatar
Citat:
Ursprungligen postat av PilotHockey
Han är en hängiven Trump supporter och höll tal på RNC t.ex.

Kontot har så många följare så jo jag tror nog att det är äkta.

Jag har inget emot hans åsikter men att posta vissa olämpliga bilder är inte okej. Jag är inte en hycklare men alltså?

Sedan skulle det vara intressant att syna Hillarys reklamfilmer. Hennes kampanj ska ju vara extraordinär smutsig, det hör man inget om på SVT, SR eller DN med fler.
Citera
2016-11-05, 21:42
  #3089
Medlem
Pazuzu80s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av baggebo1
Min poäng var att hela ditt långa inlägg (det är nästan lite rörande med en efterbliven kommunist/liberal

Mm, min svårt metala retardation (i trettioårsldern kallas det dessutom demens...). Bad times.

Inte ens du kan ha en sån kromosomrubbat förljugen, ocool och butt ugly stilistik... skriver du på ett sån där klibbig Iphone 5:a som laddar ut on ya?

Återigen - jag sa att judiska väljare i NY och LA troligtvis röstar precis som den övre medelklassen i dessa områden i gör i övrigt. Du sa med viss emfas, att judarna röstar mer/mycket på demsen. Aldrig! sa du din stackars lilla nolla. Den övre medelklassen rörstar mindre på dems kränade du om och judiska väljande i samma område överröstade på demsen tänkte jag först, inget jag bryr mig om, men du började begära bevis. och jag kände för sparka dig på dina jordnötsstora testes, vlket inom kort skulle komma att ske.

Den som vill se hur baggebos hypotes inte inte stöddes av de någon -o,o av de 10 största kongressdistriken med stora judiska och annorledes övre medelklasspersoner av annan religiös tillhörighet, som i ännu inte hade ändrats, kan kolla bakåt i tråden. det kom först efter att såg ut som en sladdrig ostbåge.

Citat:
som faktiskt ägnar tid åt att fila på argument - och sen blir det som vanligt bara pannkaka) var helt värdelöst eftersom du inte kollat upp den demografiska situationen i något av distrikten du undersökt. Det fanns inget som helst värde i det du skrev. Om du hittar nåt av värde så återkom gärna. Jag står kvar vid min åsikt att det är en jävla skillnad på hur judisk övre medelklass och vit övre medelklass röstar i amerikanska val.

Den var fucking identisk all fucking over. Och jag undersökte inte hudfärg. det är bara lågpannor som baggebo och hans stackars SD-losers som töänker på det varannan minut.

Äh, jag hade kul och lärde mig en massa. Den enda åsnan, och det kan bara en narcissus ha missat, var du compadre. Det var du som som begärde belägg på på vresigt sätt, fast jag bara lajade lite, vilket du med en kamrerssjhäls charm och en haltande allmän känsla för feeling för mitt påstående som inte nämnde vita personer alls, utan faktor klass.

Så - jag gjorde en liten med alltför lite data för vissa findings i vetenskaplig undersökning - det var kul och lärorikt.

https://www.flashback.org/sok/%22%7C58924950%22?sp=1&so=d

Kolla den.

De enda svaga slutsatserna man kunde dra var att min tes inte kunde vara helt fel, men att crappy-crappy bagge-bo, en person som borde ha rätt oftare av slump än han har när han fösöker tänka. Fascinernade.

Efter lite konstigt lång tid skrev de stackars idioten att han hade hittat ett av 13 distrikt med svarta rikingar. Ni ska komma ihåg att baggebo är en av de där charmtrollen som är inte kan släppa ras i ett endaste meddelande. det måste vara så jävla utmattandet.

Hur skulle den late losern svara nu. Håll i er, för många skulle tycka att var den ynkligaste reträtten i mannaminne.

För erfetsom hans hypotes såg ut att ha crap-a-doo-doo going for it, medan min hypotes fortfarande var fullt viable, så hittade baggen ett av trretton disgrikt där det fanns en större mängd svarta övre medelklass-väljhare.Då såg han sin ynkliga lilla chans den late lille fuskande antisemiten.

Hans nya på att han egentligen ville jämföra vita övre medelklass mot judiska väljare var en ny uppgift att han egentligen hade velat göra en annan jämförelse mellan vita övramedelklass-grupper.

Jag var villig att släppa det - han var ju bortgjord redan. Men handsken är numera kastad och du kan inte skriva, tänka, battla eller för den delen lämna med mig IRL med två hela testiklar och obrutna revben om du vill ses nånstans på söder i helgen - pussy.
__________________
Senast redigerad av Pazuzu80 2016-11-05 kl. 21:49.
Citera
2016-11-05, 21:49
  #3090
Medlem
Madagascars avatar
Citat:
Ursprungligen postat av seeeg321
Tror att Minnesota och Wisconsin är för att lura Clinton att kampanja i blå stater.


Tror att Trump vill ha bort dem från North Carolina och Florida.
Kanske det. Fast han borde ju fokusera på stater han själv kan vinna.

Men hur mycket betyder det egentligen att dyka upp och hålla en halvtimmes tal strax innan valet (Hillary gjorde bara 10 minuter i Florida idag)?


Som det ser ut nu så ska Trump kampanja i hela 4 blåa stater imorgon. MT, WI, MI och PA.

https://www.donaldjtrump.com/schedule
Citera
2016-11-05, 21:49
  #3091
Medlem
Lite underhållande att vanligtvis coola (och uppskattade) Nate Silver just nu har ett Twitter-rant-breakdown - som en annan Trump eller Kanye efter midnatt! - efter att bland annat Paul Krugman och David Rothschild (predictwise, 50/51 rätt för elektorskollegiet 2012, 86 % Clinton i skrivande stund) kritiserat hans godtyckliga justeringar för anmärkningsvärd Trump-bias (RCP går de ännu hårdare mot).

Krugman... Rothschild... The Etablissemanget strikes back...
Citera
2016-11-05, 21:57
  #3092
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av putlerthesmall
Lite underhållande att vanligtvis coola (och uppskattade) Nate Silver just nu har ett Twitter-rant-breakdown - som en annan Trump eller Kanye efter midnatt! - efter att bland annat Paul Krugman och David Rothschild (predictwise, 50/51 rätt för elektorskollegiet 2012, 86 % Clinton i skrivande stund) kritiserat hans godtyckliga justeringar för anmärkningsvärd Trump-bias (RCP går de ännu hårdare mot).

Krugman... Rothschild... The Etablissemanget strikes back...


Media och vänstern går hårt mot han nu för att han ger Trump stora chanser till segern vilket de är rädda för.

Killen hade ju ändå 50 rätt av 50 2012 och siffrorna rätt också nästan.


Fast han har ju rätt också hur kan de andra ge Clinton en 6% ledning när inte de nationella mätningarna visar det.
Citera
2016-11-05, 21:57
  #3093
Medlem
GlennvonGoteborgs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av zergrush
https://cdn.meme.am/instances/45902623.jpg

Återigen, finns det någonting som talar för att det du säger ens existerar i verkligheten?

Söken, och I skolen finna!
Citera
2016-11-05, 21:59
  #3094
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Madagascar
Kanske det. Fast han borde ju fokusera på stater han själv kan vinna.

Men hur mycket betyder det egentligen att dyka upp och hålla en halvtimmes tal strax innan valet (Hillary gjorde bara 10 minuter i Florida idag)?


Som det ser ut nu så ska Trump kampanja i hela 4 blåa stater imorgon. MT, WI, MI och PA.

https://www.donaldjtrump.com/schedule


Mer för tv och radio Trump is in town och sånt skit kanske blir några extra väljare.
Citera
2016-11-05, 22:01
  #3095
Medlem
groovesnuss avatar
Oavsett hur det går i valet kommer alla amerikaner skämmas ögonen ur sig den 9:e nov.

Alt 1. Clinton vinner och Trump kommer bitcha om riggat val hur länge som helst efteråt. Inte värdigt en demokrati.

Alt 2. En Idiot vald till president
Citera
2016-11-05, 22:04
  #3096
Medlem
zergrushs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av GlennvonGoteborg
Söken, och I skolen finna!
Nu är det ju inte jag som argumenterar för att Clinton styr sina laser-satelliter och T800-mördare från något sorts kriminellt ingemansland på en ö, uppassad av utnyttjade pojk-slavar som sedan blir rituellt mördade, eller hur?

Nej du, surfa infowars får du allt göra själv!
Jag tar din pinsamma "retur" som att du är medveten om vilket dravel det är du häver ur dig...
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in