The National Enquirer hade rätt när det gällde Tiger Woods och John Edwards Senator från North Carolina, VP och presidentkandidat för demokraterna, så varför inte kan man inte ha rätt om BusTed.
Detta är en av Trumps nuvarande kampanjledare, hon var tidigare konsult åt Texas Tea Party (alltså Ted Cruz i stort sett) förra året när hon senare i November blev kampanjledare för Trump som ovan nämnt.
Hon är en av de som Cruz misstänks ha haft en affär med. Det är inte omöjligt att Trump har hållit på denna info för att nu senare när det i stort sett bara är en kamp mellan Cruz och Trump för att sänka honom helt.
Det är bäst för Donald att detta är äkta, för annars har han gått för långt denna gång.
Hon skriver att hon inte varit inblandad i det iallafall. Att Cruz skulle vart delaktig med någon annan (som t.ex. anledningen till att han donerade en halv miljon dollar helt plötsligt till Carly Fiorinas kampanj) är inte ute ur bilden ännu.
Det är inte Donald som har börjat med denna nyhet. Det är journalister på National Enquirer.
Det är bäst för Donald att detta är äkta, för annars har han gått för långt denna gång.
Jag har inte riktigt hängt med i den här saken, men vad menar du när du säger att "det är bäst för Donald att det är äkta"? Och vad menar du med att han gått för långt?
Är det Trump som avslöjat otrohetsaffären? Eller menar du något annat? Jag har som sagt inte hängt med så förklara gärna.