Citat:
Ursprungligen postat av
rosalotus
Jag ljuger inte, utan talar sanning om den GS som jag är utsatt för och har varit utsatt för under många, många år. Vad jag vill minnas så satt du ju själv och lade upp en mängd olika påhittade berättelser om att du skulle vara utsatt för GS i den här tråden för en tid sedan, så om det är någon som hittar på och manipulerar så är det väl du själv? Detta är också ett återkommande inslag i GS: vi som är utsatta blir anklagade för sådant som den som anklagar själva ägnar sig åt.
Tror mig veta med säkerhet att GS är ett slags tortyrprogram som man kanske kan kalla för en konspiration mot individer som inte har gjort någonting för att bli behandlade på det sättet och att det sträcker sig över hela världen, ja. Och denna åsikt står jag fast vid. Vi är förföljda och blir trakasserade i princip överallt, vilket är ett grovt brott mot de mänskliga rättigheterna, och att det faktum att detta existerar behöver komma upp till ytan. Alla detaljer om hur och varför har jag inte. Men har varit "vaken" sedan 2007 när det gäller hur det finns en kraft i samhället som gör allt för att på ett konspiratoriskt sätt motarbeta människor som står för högre ideal och som har en önskan om att de korrupta systemen ska upphöra till förmån för något mer mänskligt och värdigt. Under dessa "uppvaknande" år har jag haft god tid på mig att få inblick i alla de metoder som används i denna konspiration, och jag har studerat detta ingående. Dessa mönster är övergripande och kan också kännas igen i själva gangstalkingen. Slutsatsen blir alltså att det finns en större konspiration och att samma sorts personer som är delaktiga i den också är delaktiga i GS.
Jag tror inte på precis ALLA andra vittnesmål om GS, då det är allmänt känt att det finns mängder med stalkers som låtsas vara TI's och som bara hittar på sina vittnesmål. Detta är också en metod som ingår i GS just för att det ska uppstå förvirring kring vad det är som pågår och även för att de ska kunna ta kontakt med verkliga TI's och försöka få till ett förtroende som ganska snart bara leder till ytterligare trakasserier.
Jo, du ljuger när du påstår att du vet saker som du omöjligen kan veta.
Har du belägg för att det inte är enbart svenska gang stalkers som trakasserar dig?
Du påstår att det är en global konspiration trots att du inte vet vilka det är som utför den. Det senaste är att du anklagar en massa svensktalande forumdeltagare för att vara gang stalkers.
Dessa forumdeltagare har du dessutom själv sökt kontakt med för inte fan skapades flashback i syfte att locka dig i en fälla.
På sin höjd kan du kanske anses mobbad av personer du söker kontakt med. Det stämmer bra ihop med min teori att gang stalking bara drabbar masochister.
Så nej, om man skall tro på det du säger, vilket man uppenbarligen inte skall, så har du med all tydlighet visat att gang stalking inte existerar och att "offren" inte är något märkvärdigare än mobboffer med självskadebeteende.
Möjligtvis kan man även lägga till att det förekommer en helt ofattbart stor dos napolionkomplex också men eftersom ni har så svårt att tala sanning så verkar det mer troligt att ni bara ljuger om eran egen betydelse och inte alls tror att ni är så speciella som ni vill ge sken av.