Citat:
Ursprungligen postat av
Stockholm-
De kunde lika gärna ha lagt upp sin handgjorda powerpoint-presentation på internet- ganska komiskt att läsa ett helt utdrag skriven av de själva.
Haha eller hur. Det enda som räddar dem från att hamna i samma klass som Gangland, Dödens Ambassadör och Lifetime Criminals är att de inte tryckt upp tröjor och JACKOR, samt att de verkar ha haft ganska bra snurr på pengar ändå. Utan den här lilla klubben med dess stadgar hade det gett ett ganska seriöst intryck, även om polisen haft stenkoll på dem hela tiden.
Inte läst så mycket i FUP. Bläddrat igenom Vanjas del, men bara tittat på bilder och läst stadgarna. Verkar där som att D.O sladdrat lite i förhören, stämmer det? Verkar det vara mycket snack och golningar i härvan i övrigt? När faller domen?