Om några år när detta har normaliserats blir det givetvis böneutrop flera dagar i veckan och efter ytterligare några år blir det böneutrop fem ggr per dag för att basunera ut Allahs storhet och överlägsenhet.
Om några år när detta har normaliserats blir det givetvis böneutrop flera dagar i veckan och efter ytterligare några år blir det böneutrop fem ggr per dag för att basunera ut Allahs storhet och överlägsenhet.
Givetvis.
Men vid det laget har muslimen redan flyttat in i våra villor och den rädde svensken har förpassats till garaget eller gäststugan där han lever kuvad och desillusionerad och reducerad till arbetskraft åt den nya adeln.
De svenskar som protesterat mot vansinnet har redan blivit halshuggna.
Snyggt att man är öppen med att man gör det undan för undan för att minska friktionen ass-rejpen ger. Utmattningstaktik har vi sett förr. T ex kring FRA-lagens tillkomst. Där var det löften kring personlig integritet osv för att få den igenom. Alla visste att befogenheterna skulle komma att utökas successivt med nåt svepskäl om hotbilder osv. Vilket också skedde. Men grattis Karlskrona till denna berikning!
Häll saltvatten i betongen så rostar armeringen inom sin tid. Ni känner säkert någon som arbetar där som kan hälla salt i betongen, eller smyg in nattetid.
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!