Citat:
Ursprungligen postat av
GoogleSEO
Troligen skedde transporten tämligen omgående till det mer ostörda Martorp gissar jag. Den gula mellanbyggnaden var nog målet. För att försäkra sig om en relativt ostördhet. Men redan dagen efteråt så skulle personal befinna sig där, vilket han antagligen visste av egen erfarenhet. Därför flyttades objektet för kärvänligheten eller hur han nu tänkte på sina egna handlingar till boden. Och det är rena gissningar från min sida. Men stämmer såvitt jag kan se det in i det vi redan vet.
håller med delvis, jag tror boden direkt. om nb är gm så tror jag att han hamnat i tidsbrist där, åka med brorsan å köpa pizza, tänkt återvända och placera kroppen på ett ställe som i hans synsätt gör att kroppen aldrig skulle hittas, men han märker att det blir fullt pådrag i området militär,polis, helikopter, så han slår det ur hågen, för riskfyllt.
jag håller nb som sannolik gm på det lilla som framkommit till idag, men har inte uteslutit andra möjliga gm, får se om jag kan ställa nb bortom rimligt tvivel, när åklagaren lämnar in åtal.