Citat:
Svaret på frågan om gangstalking förekommer är ja, och nu vill jag dela med mig av en lite mer djupgående teori om varför man använder sig av denna tortyrmetod på de av oss TI's som har gjorts till offer för psykisk experimentering, med målet att försöka knäcka våra psyken. Min teori innefattar alltså inte alla TI's, utan just den grupp som jag själv tillhör.
Med största sannolikhet kommer jag att bemötas av kommentarer om att jag skriver detta pga egoism eller narcissism eller ett behov av att skryta osv, för i Sverige anses det fult att ens säga att man är bra på något och framförallt om det är en kvinna som uttrycker något sådant. Men jag önskar bidra med en djupare analys för att förhoppningsvis några fler kan åtminstone börja överväga tanken på att GS existerar.
Precis som alla andra har jag både styrkor och svagheter och jag är medveten om de flesta av mina dåliga sidor också. Men jag vill ge en bild av psyket/hjärnan hos en TI som fungerar på ett visst sätt som jag har förstått anses vara icke önskvärt hos den styrande makteliten och som därför utgör ett obekvämt hinder på vägen i deras planer på att hålla folkmassan nere med hjälp av hjärntvätteri och olika psykopatiska härskarmetoder.
Har gjort test av min hjärna och mitt IQ ligger inom spannet av en minoritet på de högsta 2 procenten av Jordens befolkning. Har även gjort test som visar att jag aktivt använder både vänster och höger hjärnhalva på ett balanserat sätt, vilket tydligen också var ett mycket ovanligt resultat. Jag har alltså förmågan att använda både min kreativitet samt mitt logiska tänkande på ett ofta balanserat sätt. Detta innebär inte att jag inte då och då faller över åt den ena eller andra sidan och blir obalanserad, framförallt under de perioder då trakasserierna eskalerar, men i grund och botten finns ändå denna balans.
Ok, fortsätter i nästa inlägg så att denna text inte hinner försvinna eftersom jag knappar in detta på mobilen.