Citat:
Ursprungligen postat av
Cameltotem
Jag är mest oroad över att M eller S faktiskt slänger upp riktiga lösningar och således snor tillbaka massa röster från SD.
Finns det en stor risk att det inträffar? Då blir det nämligen väldigt tufft för SD att fortsätta öka tror jag.
För mig är det enda viktiga att få ett slut på invandrings och islamiseringsvansinnet, då spelar det mindre roll vilket parti som åstadkommer detta, faktum är att jag är så naiv att jag tror att detsamma gäller ledningen i SD, som till skillnad från övriga partiledningar känns trovärdiga i sin vilja att göra det bästa för landet och väljarna, för mig finns inget egenvärde i SD, det är målet som är det viktiga.
Däremot så vill jag inte se dom personer som försökte förgöra landet sitta kvar på sina positioner i partier och myndigheter, helst borde man hitta något sätt att lagföra dom. Trolöshet mot huvudman?