Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2015-06-11, 16:29
  #8665
Medlem
lucidians avatar
Citat:
Ursprungligen postat av TheJacket
Namnet släpptes ju skitsnabbt. Måste vart en riktigt rask murvel isf

Det gjorde det inte alls, hänge med lite va.
Det tog relativt lång tid innan de gick ut med både namn och bild.
Något som även togs upp i tråden, att det var lustigt att de inte släppt namn och bild på BO än.
Check yo self
2015-06-11, 16:29
  #8666
Medlem
FrZs avatar
Är säkert inget alls, men i intervjun med caféägaren ändrar inte hon sin historia?
2015-06-11, 16:29
  #8667
Medlem
nygards avatar
Citat:
Ursprungligen postat av misoneist
Det ryktas även att Lisa Holms arbetskamrater fått panikångest underdagen. Kanske någon bryter samman och pratar?? Dom kanske gjort något med Lisa men bryter ny mentalt samman.

Har dom fått det idag? Förmodligen en kombination av alla anklagelser/misstankar dom får riktade mot sig och det som hänt, skuldkänslor över att dom inte väntade tills hon hade åkt osv. Har väldigt svårt att tro att dessa tjejer har gjort något.
2015-06-11, 16:29
  #8668
Medlem
11 mil från caféet skicka span dit ?...
2015-06-11, 16:30
  #8669
Bannlyst
Cafets ägare intervjuad nu i Expressen. Verkar väldigt vettig. Finns inte en chans att hon eller någon anställd ligger bakom detta.
2015-06-11, 16:30
  #8670
Medlem
Babbeloves avatar
Har de kollat inne i Cafet?
2015-06-11, 16:30
  #8671
Medlem
Intressant sak:

Kvinnan som äger fiket säger att Lisas mamma ringde henne & undrade lite när dom slutade & vart Lisa kunde vara.

Kvinnan på fiket ber att få återkomma då hon måste ringa dom två andra tjejer & återkomma.

Jag skulle vilja höra samtalet mellan kvinnan som äger fiket & den unga tjejen (Rebecca) hur hennes ton, sätt & hur hon reagerade på att Lisa inte var hemma 20:15.

Dom där småbrudarna som hon arbetade med är jäkligt suspekta.
2015-06-11, 16:30
  #8672
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av Senjinone
Men gud....

DET GÅR INTE ATT AVGÖRA LÖGN ELLER SANNING MED HJÄLP AV BARA ÖGONRÖRELSER!!!
FÖR I FAN
Det går att avgöra om någon är nervös och verkar osäker på sina svar genom att bland annat studera ögonrörelserna.
2015-06-11, 16:30
  #8673
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av 81032041X6
Tack men vad är så intressant med klippet?
Att det står att Lisa Holm som lagt upp klippet. Att det visar en nerräkning..Och initialerna V J
2015-06-11, 16:31
  #8674
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Sahores
Tidigare har man trott att titeln "13" har något med hennes försvinnande att göra. Det är mer förklarat i äldre inlägg så jag råder dig att söka i tråden för att få svar.


Provat söka men tråden e ju enorm, men handlar det om att det skulle vara någon annan som lagt ut det o sen 13 dagar senare händer detta eller?
2015-06-11, 16:31
  #8675
Medlem
Liberty75s avatar
Intressantast just nu tycker jag är hur alla dessa saker har hamnat lite överallt ute på fälten. Det verkar för långt ut från vägen för att de ska ha kastats från en bil. GM kan ju ha avyttrat sakerna när det blev mörkt, förstås, men tycker ändå det är konstigt att ingen sett något.

Och givetvis - varför har han/hon gjort så här? Kan det vara någon annan anledning än att vilseföra polisen?
2015-06-11, 16:31
  #8676
Medlem
Någon som vet hur det går med misstänkta? finns det någon eller är vi helt utan?
Är JV bortkopplad?

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in