Citat:
Ursprungligen postat av
IWannaBeAdored
Hur kan jag ha sån otur då? Det som skickades från dem för 12 dagar sen är inte framme. Samma med det som skickades för ett par dagar sen (kan komma på måndag iofs.)
Är det någon som fått vänta på paket (inte nödvändigtvis droger) i flera veckor? Tror butiken är grön men något är väldigt skumt. Såg att posten haft problem, får hoppas mina paket dyker upp och att det strulat till sig med utskicken bara.
Naturligtvis omöjligt att veta om man blivit scammad eller om posten slarvat/snott. Då benzobutiken har så många gröningar här tror jag de är lika gröna som Erkran, den ende kran jag litat på in i döden om så vore.
Postanställda snor... - hörsägen, men förstahandsuppgifter från folk som jobbat vid sorteringen. Kanske något för shopparna att tänka på; pillerbreven ganska lättidentifierade, hur många brev har maskinellt skriven adress men inget "ID" på kuvertet, typ logga? Nej just det... om alla shoppar började handskriva adresserna så skulle nallandet upphöra. OK, labour intensive, men då får man väl lägga på en spänn per krysstvåa?