Så länge denna vansinniga massinvandring fortgår så kommer jag rösta på SD, tillåt mig att citera Gustav Kasselstrand ''
massinvandringen är vår tids ödesfråga, vi har inte tid att vänta'', det stämmer mycket bra tycker jag!
Se här:
https://www.youtube.com/watch?v=sOb_GZse5TQ
Jag tycker att partiledningen bör slut leka konstiga lekar med media, sluta stå med krökade ryggar och ta emot hets, lögner och förtal, stå rakryggad och ryt ifrån för nån gångs skull. SD kan bli anklagade för vad fan som helst och partiledningen bara beklagar sig och går i försvarsställning istället för att sätta ner foten när media beter sig som rötägg och kommer med grundlösa anklagelser och olika mediala drev mot partiet.
Istället för att beklaga sig över sajter som till exempel avpixlat, fria tider, exponerat och dylikt så bör det istället läggas tyngd på att kritisera massmedia, etablissemanget och dessa massinvandringsförespråkar-kulter som går under kodnamn ''anti-rasist''.
Självklart så kan partiet inte stå till svaras för allt vad som skrivs på avpixlat, men istället för att klanka ner ge dem nån form av bekräftelse och rikta istället udden mot medier som förespråkar massinvandring och deras trovärdighet. Du kan ju fråga dig själv vem du tilltror mest av Mats Dagerlind på avpixlat eller Thomas Mattsson och Jan Helin, om svaret är de två sistnämnda så förstår du antagligen ännu inte att det svenska folket matas av en intensiv propaganda som skönmålar och hyllar massinvandring, mångkultur och nyliberal kulturmarxism.
Massmedias metoder kommer bara bli mer och mer odemokratiska, skrupelfria och oetiska, det är ingen idé att leka deras konstiga lekar. Gamla etablerade sosse- och borgarblaskor kommer aldrig ge SD vad de behöver eller vill ha sagt utan att försöka vrida och vända på orden och hela tiden försöka smita från deras ansvar och grundproblematiken till att Sverige ser ut som det gör idag och hur Sverige kommer se ut i framtiden, det kommer bara bli alltmer värre ju längre detta får fortgå om vi inte drar i invandringsbromsen, så är det bara! Invandringsbroms före pensionsbroms!
Att dansa efter aktörers pipa som ständigt aktivt motarbetar en är bara i förlängningen dumt, vänd på steken istället, fortsätt säg sanningen och måla in dem i ett hörn, ställ inte upp på dessa anklagelser, vi har ingenting att stå till svars för, det är dem som ska stå till svars för sitt oansvariga agerande och inte vi, så bör det också vara tills den dag dem öppnar ögonen och inser fakta, tar steget och inser att Sverige måste kraftigt begränsa invandringen, då är de självklart välkomna in i värmen, första klivet ur sandlådan har ännu inte tagits och så länge de sitter i den där förbaskade sandlådan så ska vi icke låta dem diktera villkoren.
Det är inte oss invandringskritiker som är obotligt trögfattade, det är massinvandringsförespråkarna och Sverige lider av en masspsykos som saknar historisk motstycke. Invandringskritiker måste stå enade tills dessa att svenska folket har vaknat till fullo, istället för att hålla på och tjafsa om sådan här petitesser. Vi måste stå starka rakryggade män och kvinnor med stake som heter duga!