Citat:
Ursprungligen postat av
vedhuggare
Small putler, studera de länkar jag har angivit eller gå själv till google för att lära mer. Det är tveksamt om du verkligen vill veta. Du har redan bestämt vad du tycker, men det har inte vi andra. Nu är det lite svårt att förneka Carlos existens. Nog såg du honom på videon.
jag såg en mytoman som ljuger om att han, enligt det lilla jag förstod (eller missförstod), tvingats fly från ukraina efter att oprovocerat hotats av maidan-supporters. han kanske ljuger och säger att han var flygledare, men det spelar mindre roll. jag kan säga att jag är luke skywalker, men det gör det knappast till sanning.
dessutom är ju "carlos" numera i madrid, på flykt undan de politisk förföljelse (sic), enligt intervjun som är inspelad ett par månader innan ryssar/separatister mördade närmare 300 oskyldiga människor.
jag tror det räcker nu. alla med normalintelligens kan identifiera en lögnare med agenda.