Citat:
Ursprungligen postat av
Natus.Vincere
Som sagt, det skall alltid finnas rum för diskussioner och debatter. Hade SD kommit med invandrings och
integrationsfrågorna som ett seriöst parti utan dessa skandaler,Hade förmodligen frågan tagits upp av de andra partierna. Håller med om att de andra partierna borde diskutera frågan och tillsammans lösa situationen.
känns som att ryktet redan är så lågt att människor med vettiga åsikter om flyktingpolitiken avskräcks av att rösta och stödja ett sådant parti.
Yepp, det parti som bidragit mest till ökad invandring är utan tvekan SD. Utan dem i riksdagen med sina infantila företrädare hade andra partier för länge sedan hanterat saken vettigare än vad man gör i dag. DETTA är lösningen på den stora gåtan, till förtret för alla lurade sd-anhängare, till fröjd för mångkulturalisterna.