Citat:
Ursprungligen postat av
cunthunter
Jag tycker inte dom ska hänga ut någon. Varken nazister eller miljöpartister.
Men det är ju deras rättighet att granska och ha en egen åsikt. Nu har dom ju ställt in sig på att de värsta flashbackarna ska få stå tillsvars för sina åsikter och ibland dubbla budskap.
Men hade jag fått välja hade ingen avslöjats eller outas. Kanske hot och olagligheter skulle granskas med då ska det vara offentliga personer och personer med samhällsviktiga arbeten.. Typ poliser, politiker osv..
Men även där. Dom har ju rätt till sin jävla åsikt.
Kan inte annat än hålla med. Tycker dessutom att det på alla sätt och vis är fel av Aftonbladet att leta användarna bakom nicken på forum eller i kommentatorsfällt.
Var någonstans går grännsen för hur långt man kan gå i "granskningar"? Nästa steg - placera dolda mikrofoner i politikernas bostäder för att se vad dom säger när dom talar med frugan på fyllan? Fast glömde, det är ju olagligt.
Att dom dessutom kastar ut Kakan Harmansson som den det är synd om - skulle vara kul att veta vad hon ev skrivit under anonymt nick.