2015-01-05, 23:39
  #26917
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Nidingr
Det kan ju bero på att halva firman förr iaf bestod av aporna från Revolutionära Fronten. Det gick dock inte så bra för djungelbrushorna så de började skjuta på varandra.

Men vad uppstod det för konflikt? Varför började de skjuta varandra?
Citera
2015-01-06, 01:06
  #26918
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av THEGAME-898
Men vad uppstod det för konflikt? Varför började de skjuta varandra?

Elsborg?? Snackar vi inte riktiga firmor här?
Citera
2015-01-06, 01:33
  #26919
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Aljechin
Elsborg?? Snackar vi inte riktiga firmor här?

dem kallar sig själva för Ultras, men dem har bokat och så innan xD
Citera
2015-01-06, 05:23
  #26920
Medlem
Såg ett gäng icke riktigt mogna Dif supportrar veva på både tjejer och killar utanför Riddar Jakob (Jakobsberg) inatt efter stängning 03.00....drog själv iväg ett flertal från högen och frågade hur de kunde kicka på tjejer???? Skäms på er!!!!! Slåss och var klarsynta eller gå till sängs....

Ses på arenan troligtvis!!!!
Citera
2015-01-06, 05:41
  #26921
Medlem
T.J.Jacksons avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Dr.Kati
Håller med, och en YT kommentar på det..:


I really can't understand why they keep letting Alejandro fight, 68 kilos really? And he does the same misstake this event. Jumping in with his body and misses and falls to the ground.

And the other "swedish" guy The persien 70 kg.

I want to see some big white strong viking men. 

Ja hela videon var plågsamt att se.

I allmänhet, är det någon poäng med att hoppsparka in i motståndarligan? Inte för att jag sett så många videos men det verkar ju vara begränsat effektivt. Dessutom blir ´hopparen´ som regel liggande efteråt och ett lätt offer.
Citera
2015-01-06, 10:44
  #26922
Medlem
Nidingrs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av THEGAME-898
Men vad uppstod det för konflikt? Varför började de skjuta varandra?

Droger såklart. Den ene sköt den andre i knät. Det var ett gäng hysteriskt sorgliga brushor det där.
Citera
2015-01-06, 11:49
  #26923
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Ovcharka
Vem är aik-spelaren som Firman Boys pratade kontraktsförlängning med för ett par år sedan? Ämnet tas upp i ett avsnitt av Uppdrag Granskning.
Walid Atta?
Citera
2015-01-06, 15:36
  #26924
Medlem
Ovcharkas avatar
Varför har alla grupperingar så töntiga namn? Nåt "jättecoolt" på engelska. Enda bra namnet är ju KGB - Kompisgänget Bajen. Det är ett namn med lite humor och distans, och på svenska dessutom. Och förkortningen är charmig även den.

Och jag håller på Djurgården. Tycker inte DFG - Djurgårdens Fina Grabbar är särskilt bra heller. Låter mest drygt. Douchebag:igt, liksom.

Citat:
Ursprungligen postat av YiddoYiddo
Walid Atta?

Ah, antar det efter snabb google-sökning på "Walid Atta hotad".
Citera
2015-01-06, 16:30
  #26925
Medlem
swapzs avatar
Har inte wm lärt sig något av förra gången? Varför skickar dem inte lite större killar, dem blir ju fan totalt överkörda. respekt att dem ställer upp men vafan ni skämmer bara ut er och Sverige just nu..
Citera
2015-01-06, 17:33
  #26926
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av Gabrio
Supras tackade för stödet till showan med en banderoll men det har verkligen inte funnits någon "fredsuppgörelse." RS boxade några YFare i Borås vid det torget nära Mcdonalds samma dag. Så det är bara skitsnack.

Det bemötande YF och andra elfsborgare fick i Malmö senaste var heller inte speciellt "fredligt" hehe.

Ni finns bara på internet Malmö.
Citera
2015-01-06, 17:44
  #26927
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av zirkovic
Ni finns bara på internet Malmö.

Inte riktigt va..

Vilken liga tillhör du?
Citera
2015-01-06, 18:57
  #26928
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Adonis.
Malmö har kört över Ellos många gånger. hehe! Grabbarna vet hur asfalt smakar. hehe! Men efter den tragiska incidenten med Showan så ställde Borås verkligen upp och gav vår mentor sitt stöd så därefter så ser vi dom som en del av Malmö United, en slags supportgrupp. Yellow Fanatics, you better Believe it, baby!

Självklart är det roligt att våldta Borås varje gång vi besöker hålan men vi har beslutat att låta dom i fortsättningen få behålla sina SI patchar och lurar, vi slår inte heller på de som ligger pga deras support. Men stryk ska dom ha ändå. Hahaha!

Vi slår dom med kärlek. Hehe! Rev Front är f ö ingenting i mina ögon, men ändå bra att ha med när det vankas box. Hehe! I mamö United har vi representanter från både Rev Front & Svenska Motståndsrörelsen. Även kickers & folk som representerar de stora MC gängen. Nästa säsong kommer bli något extra.You better fucking Believe it, baby! Vi står för Mångfald, vilket är styrkan i vår firma. Anabola & muay thai & Organized Crime - We are on the move! FB & WM better Watch out! Hehe! Over & out!

Å Ä Ö - Malmö!

Jag tror att de politiska åsikterna väger tyngre än fotboll i både SMR och RF vilket innebär att du trollar som vanligt.

Ganska intressant utveckling i WM också. Verkar vara många "nysvenskar" i WM nu, för några år sedan så var det väl många ur GYD och WM som var med i Göteborgs Fria Nationalister eller har jag fel?
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in