Citat:
Ursprungligen postat av
Pazzamo
Snälle lille fjun?

Nå,väl. Varken Avpixlat eller Fria tider har långt ifrån kapacitet nog att starta liknande drev mot politiska motståndare så som Aftonbladet och Expressen gör. De spelar än så länge på olika nivåer och är helt ojämförbara i fråga om resurser. Aftonbladet och Expressen startar inte drev mot de partier de ger sitt stöd till, utan mot enskilda politiker inom partierna som av olika skäl måste bort. Slutligen så har PK-pressen och sjuklöverpartierna ett enormt övertag gentemot SD när det gäller propagandakrig.
Vadå kapacitet ?
Får Avpixlat eller Friatider tag på en äkta bild där Stefan Löfven våldtar en feminist så behöver avpixlat inte någon jävla kapacitet. Det räcker med en anonym användare i en kommentar på twitter för att det drevet är igång.
Du är så jävla insnöad att du inte ser vad du själv skriver.
Expressen är en "politiskt obunden" liberal tidning
(Expressen har skapat drev mot Allians-Partier som de politiskt medhåller)
Aftonbladet är en "politiskt obunden" socialdemokratisk tidning
(Aftonbladet har startat stora drev som till och med fått partiledare att avgå emot Socialdemokraterna som de politiskt medhåller)
Avpixlat är en "politiskt obunden" samhällskritisk blogg som ALDRIG skulle starta ett drev emot Sverigedemokraterna eller Svenskarnasparti.
Aftonbladets läsare är insnöade får men det är ÄVEN ni som kritiserar dessa. Ni är PRECIS SAMMA SKIT. TOTALT UPPBUNDNA I ER EGET HAT OCH FÖRAKT..