Citat:
Ursprungligen postat av
Vardagsfanatikern
Så mycket dumhuvuden samlade under en och samma tråd. Jag häpnar varenda jävla gång jag tittar in här. Varför besvärar jag mig egentligen?
Intressant att många väljer att avsky dom stora banden enbart för att man inte "förstår" dom, men samtidigt lyckas det riktigt stora skräpet hamna under radarn. Men det måste vara för att provocera, kan knappast tänka mig något annat. Men ni får gärna tycka att 50 Cent och Basshunter är bättre än Pink Floyd och Queen. Det är bara bra att veta vilka hjärndöda pajaser man ska försöka undvika på det här forumet.
Gräv ner er.
Märks att du inte förstår koncepter med överskattad/underskattad.
50 Cent är väl allt annat än överskattad? När får han någonsin credd egentligen på en seriös nivå?
Beach Boys är överskattade enligt mig, att dom ens får nämnas i samma andetag som Beatles förstår jag inte, det är på tok för få riktigt bra låtar och på tok för.. fjantigt.