Citat:
Ursprungligen postat av
Anders-Lundgren
Svenskarna ska vara självständiga. Judar ska inte ha inflytande över oss, eller några andra för den delen.
Som jag skrev tidigare så anser jag att Sveriges demokrati ska vara tillägnad svenskar, och inte något som vem som helst ska få inflytande över.
Så länge dessa hade varit svenskar. Dock så betvivlar jag att det hade funnits entusiaster till mångkulturen om det inte hade varit för den långvariga indoktrineringen från skolor och media. Några sådana röster var inte direkt präglande för några decennier sedan, innan globalisternas uppköp av alla propagandaverktyg.
Ok. Men jag är ju trots allt 100% svensk. Eller ja, 75% svensk och 25% skåning. Om jag startar en nyliberal tidning som förespråkar mångkultur, fördömer SvP och nationalismen och uppmanar andra människor att göra samma sak (uppmanar dock inte till våld), och jag, för att finansiera tidningen, som det fortfarande är jag som driver och skriver, lyckas erhålla finansiering från amerikanska judar utomlands?
Då är det ingen judisk tidning. Det är en svensk tidning. Amerikanska judar har bara möjliggjort för mig att göra min röst hörd.
Hade jag kunnat bestraffas för detta?