2014-04-30, 01:17
  #673
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av sw1
Men lägg ner all skit om R.I.P kring kriminellt slödder!


Uppgifter till mig säger även att svärföräldrar till någon Spendrupsdotter var närvarande även vid denna skjutning. (Tydligen var dem det även vid förra skottlossningen).

.


Å fan. Nu vet jag inte hur många döttrar de har men en har i alla fall chilenare som svärföräldrar.
Ulf o Jens måste jubla åt uppmärksamheten
__________________
Senast redigerad av glendale 2014-04-30 kl. 01:19.
Citera
2014-04-30, 01:39
  #674
Medlem
Har följt hela tråden och läst all skit.

Vilket jävla megafail "Söderortarna" gjorde.
Gå in för att skjuta men misslyckas mestadels för att sedan bli skjutna själva.
Man förundras över hur svårt efterblivna de stackars blattarna verkar vara.
Rätt åt dem att få smaka på riktiga kriminellas hämnd.

I övrigt förvånas man över våldet.
Citera
2014-04-30, 01:47
  #675
Medlem
StopDropAndRolls avatar
Citat:
Ursprungligen postat av VerbalSlaughter
ELLER så är det så jävla enkelt att hon säger så för att inte bli kallad som vittne och ska behöva vittna och bli inblandad alternativt begå mened.
Vissa spekulationer är ju som tagna ur barnsagor.
Överseende för folk som inte vet hur undrevärlden är men kom igen nu..

Båda parter är kända för bötfällning så minsta lilla felsägelse från krogägare eller dylikt kan sluta med det, därav stor risk att de enbart säger de såg ingenting och vet så lite som möjligt.
Mina egna spekulationer. Tror knappast att detta är någon riktigt det konspiration mellan flera parter för att knäppa folk.

Det här känns mest sannolikt faktiskt. I den där världen så känner du ingen, du har inte sett något och du har inte hört något. Säger du annat så får du med stor sannolikhet problem.
Citera
2014-04-30, 08:51
  #676
Medlem
reallybadseeds avatar
Man undrar ju varför S*b*h Moh*mm*dz*d* (byt ut * mot a) aka Kha*id Di*emi (*=L) inte var med?? Han ska ju vara den galnaste och tyngsta i Söderort...
Citera
2014-04-30, 08:53
  #677
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av reallybadseed
Man undrar ju varför S*b*h Moh*mm*dz*d* (byt ut * mot a) aka Kha*id Di*emi (*=L) inte var med?? Han ska ju vara den galnaste och tyngsta i Söderort...

De vågade inte för J och ##### var där.
Citera
2014-04-30, 09:13
  #678
Medlem
reallybadseeds avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Mister-Serioso
De vågade inte för J och ##### var där.

Så du menar att dom andra i Söderorts var Laddade men S*b*h inte vågade???
Han tänkte till skillnad mot de Salva, Mauri o Andr
Citera
2014-04-30, 09:33
  #679
Avslutad
Ösmoposörerna i Söderort ser ut att göra en rekordkort karriär inom "OC" kan man väl säga. Överlever Bartek det här så kommer väl dvärgen med den för långa slipsen och hans inavlade muhammedankompisar att önska att de aldrig släpps ut ur fängelset (undrar vem som kommer att plocka upp dvärgens lilla godbit till flickvän för övrigt, Ana?)

Dessutom verkar Ösmoskräpet inte ha någon vidare support här på Flashback, inte en endaste liten stödjande kommentar. Vad har man för uppbackning om man kommer från Ösmo, inte mycket vad?

Dessutom tycker jag att det verkar konstigt att så många anser sig kunna uttala sig om Bateks tillstånd och att han kommer att klara sig bra etc. Han ligger såvitt framgått fortfarande nedsövd och nu har det gått ett bra tag sedan händelsen. Han kan lika gärna vara förlamad om någon kula träffad ryggmärgen eller någon bärande nerv. En lång nedsövning är dåligt tecken, jämför M. Schumacher.

Någon som vet mer om chilenska svärföräldrar?
Citera
2014-04-30, 09:44
  #680
Medlem
Dongelidongs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av glendale
Vad hände med honom?

Sal*nius?
Citera
2014-04-30, 09:45
  #681
Medlem
Mustigastes avatar
Citat:
Ursprungligen postat av bollish
Bötfällningen började med att Abshir Hussein blåste en kille som heter Oliver på hash 5000kr. Oliver är en springpojke åt jimmy o bartek.
Abshir skulle betala tillbaka dessa pengar efter han hört om jimmy o bartek var inblandade men ändå gjorde han inte det. Tiden gick o gick o gick månader, det blev ränta hela tiden till slut ligger skulden på 100.000kr.

Efter 100.000kr vet jag inte vad som hände, detta är så långt jag vet om fallet, men jag utgår i från att abshir inte ville betala så mycket, och satte sig ihop med södrasidan gänget för att ge igen.

Jag tror inte ens södrasidan vet vilka jimmy o bartek är, eller vilket cv dom har inom kriminella världen. Dom har trampat på fel folk helt enkelt.
Det kommer bli en massa skjutande kommande månader om dom anhållna släpps lita på det.

Inte riktigt så det gått till, men nära sanningen ligger du.

Hash , en skuld fanns som var legitim.

Regards
Citera
2014-04-30, 09:53
  #682
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Mustigaste
Inte riktigt så det gått till, men nära sanningen ligger du.

Hash , en skuld fanns som var legitim.

Regards

Hur gick det då till?
Citera
2014-04-30, 10:21
  #683
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av sw1
Hur gick det då till?
de fanns en skuld men ingen blev blåst

gissar ja när han skriver "legitim" googla ordet
Citera
2014-04-30, 10:26
  #684
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Zalkan
de fanns en skuld men ingen blev blåst

gissar ja när han skriver "legitim" googla ordet

En "knarkskuld" kan aldrig vara legitim, eftersom allegat enligt lagens mening saknas för att skulden ska ha saklegitimitet.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in