Citat:
Ursprungligen postat av
Kamora
Hur ungefärligt stort stöd har
SvP idag?

Omöjligt att svara på. Tyvärr.
Citat:
Ursprungligen postat av
GastonGaston
Annars kan ju Straybullet - "den informella ambassadören" för detta nazistparti säga hur många medlemmar de har så vi intresserade kan få veta.
Nej, det hade jag tyvärr inte kunnat även om jag hade velat. Helt enkelt eftersom jag inte med säkerhet vet hur många medlemmar vi har. Det är inte jag som sköter den biten och jag sitter således inte heller på några uppdaterade siffror.
Citat:
Men jag antar att kriminella organisationer inte vill avslöja hur många medlemmar de har.
Jo, det brukar de faktiskt vilja. Moderaterna som exempelvis gjort sig skyldiga till såväl lands- som folkförräderi som folkmord har omkring 40.000 medlemmar. Socialdemokraterna som sysslar med precis samma sorts smutsiga och demoniska brottslighet har närmare 100.000, men de får ju hjälp av facken, så det är inte så konstigt att de når sådana hiskeliga siffror.
Citat:
Ursprungligen postat av
-Wasteland-
SvP tilldelas såvitt jag vet inga statliga bidrag (dvs. stulna pengar) och således är dom inte så värst kriminella jämfört med maffiapartierna i riksdagen som genom det statliga våldsmonopolet stjäl och hotar till sig miljarders miljarder kronor från dom avväpnade och plundrade svenskarna.
Nej, det stämmer nog. Möjligtvis får vi några kronor i partistöd för stolen vi fick (men förlorade) i Grästorp, men jag är osäker där.