Citat:
Ursprungligen postat av
Kardnialvokal
OnT:
Jag är intresserad av att veta namnet på kenneln som sålde Theus till Berny. Har nämligen väldigt god lust att upplysa säljaren om hur Theus behandlas av Berny och har gjort i alla fall senaste året (upplever att det var bättre när de bodde på behandlingshemmet men kan så klart ha fel) inkluderat bristen på motion, kloklippning och pälsvård.
Om du gör det (heder åt dig i så fall!), länka gärna uppfödaren till Bernys blogg, bilderna från bilddagboken på Ma***s hus med djurskit och bilder på hur hennes förra djur hade det, tala om vad som hände milo, och även länk till emmas porrblogg och bilddagbok så uppfödaren får se vilken jävla människa som tar hand om Theus nu medans Bjärndöd är och "vilar upp sig".
Edit: Emma har graderat upp sig till att inte bara bita i en pillerkarta. I sitt senaste blogginlägg biter hon i en hel dosett!