Citat:
Ursprungligen postat av
haammpe
Tjena!
Det du göra nu i början är att köpa guldspelare för 300-350 coins som du sedan kan snabbsälja efter 7 matcher när deras kontrakt är slut, jag brukar göra så för att få upp coinsen i början ! Finns en bra sida som du kanske vet. Futhead.com. !
Där hittar du lag som folk byggt, kan söka upp spelare, bygga ihop egna lag och se hur mycket de kan kosta tillexempel och massa mer!
Ber om ursäkt för eventuella kpnstiga meningar och ord!
// haammpe
Och här kommer ytterligare tips!
När du byggt ihop din squad på futhead eller hittat en du gillar. kopiera då bara länken och tryck in den på
http://ultimateteamtrading.net/ så får du en mer korrekt bild av vad laget kommer att kosta. Denna sida fungerar även för enskilda spelare.
Men när det gäller spelare och speciellt non rare kan man ofta hitta dom på Open bid för 50 coins lägre om dom inte redan finns ute för BIN=discard price.
Och sist men inte minst, lira king fahd stadium, aldrig regn och spela med en vit boll.