Citat:
Ursprungligen postat av
SalongBetong
Hmm, låter lite som SD. Tvätta bort stämpel. Trodde partiet ville ha soldater.
Är Motståndsrörelsen ett bättre alternativ än SvP för dom nationalister som vill ha kamp?
Tror han menar huliganstämpeln sådan som, att dricka öl och fara ut för att slåss bara för att slåss. Våld i sig är aldrig fel så länge det använts rätt och tjänar ett syfte. Men att ha med sig massa fotbollsgrabbar som bara är där för att slåss kommer nog leda till att det spårar. Må vara att dom skulle ge oss "styrka" med dom är inte ideologiskt övertygade så dom ramlar ner i träsket bland alla andra kriminella som förstör Sverige.(Jag skulle inte brytt mig ett piss om dessa luffare om dom valde att samlas på något avskilt ställe och slogs mot varandra där så mycket dom ville)
Kvalitet före Kvantitet.
Citat:
Ursprungligen postat av
Snauhi
Så ser det ut.. Jag läs bara texten för demonstrationen... Ingenting om ras, ingenting om judar.. Istället så är det massa prat om "blågula band" och hur massa identitär skräp om hur " svenskarna är ett enkelt folk".. Om man skulle bra lägga till nånting om sharia ditt så skulle man kunna tro att texten är skriven av SDL.
Tjenare röding, bra att du är här och utför lite antifascistisk internetaktivism. Du har ju lyckats splittra SvP, bara patetiskt när ni försöker smälta in som en nationalist och tala om saker ni inte förstår er på det minsta. I er bok ser ni ingen skillnad på KD till Motståndsrörelsen. "I huvudet på en kommunist".