Citat:
Ursprungligen postat av
NasiBooi
Så kan man resonera.
Jag fann för övrigt visst underhållningsvärde i länkar i din signatur:
Redan 1985-1989 uppgav BRÅ 1996:2 att uppskattningsvis 38% av de anmälda våldtäkterna hade begåtts av invandrare, 13% av invandrarnas barn, och 10% av icke folkbokförda (illegala immigranter etc se sidan 74). " Vad gäller s.k, överfallsvåldtäkter utomhus är invandrarnas andel ännu högre, 47 procent. "(sidan 34). För den som är nyfiken att läsa mer finns mängder med information här
http://sv.metapedia.org/wiki/Invandring_och_brottslighet
Tack för ett bra inlägg. On topic är att jag tror detta är något man ska mata enormt mycket till folket, repitition då fasnar det till slut. När folk hör eller ser invandrare så ska man direkt tänka våldtäkter och pedofili. Blattarna är även överrepresenterade när det kommer till dessa brott mot svenska barn.
BRÅ vill inte längre räkna på invandring och våldtäkter siffrorna lär var så extrema att det inte går att släppa till medborgarna. Det har de själva meddelat via mail till mig, det verkar som man slutade räkna runt år 2000 (efter det har nära 1 miljon araber och afrikaner invandrat). Researchgruppen kan man inte heller lita på, tror man kan hitta på FB vilka de är sammankopplade med.
Citat:
När statistiken inskränks till särskilt utsatta invandrargrupper så som folk från Mellanöstern och Afrika, är överrepresentationen upp till 23 gånger mer gentemot svenskar, enligt BRÅ 1996:2 . Största överrepresentation har invandrare från Irak, Iran, Turkiet, Kurdistan och Somalia.
Redan 1989 begicks något över majoriteten av alla anmälda våldtäkter av personer med utländsk bakgrund enligt BRÅ 1996:2 – en siffra som sedan ökat successivt med massinvandringen. Åren innan millennieskiftet begicks 57 procent av alla våldtäkter med en misstänkt person av personer med utländsk bakgrund, enligt BRÅ 2005:17.