Citat:
Ursprungligen postat av
svampdamp
Napa? Seriöst tröttnar ni aldrig?
Varför lämna Sverige för att åka dit det finns mest svenskar? Man skäms nästan över hur tråkiga vi svenskar är
Varför inte uppleva något speciellt? Vart du än åker i världen kan du festa så varför Napa av alla ställen

Finns så jävla mycket att se och uppleva under vår begränsade tid på jorden och då besöker man ett jävla WT ställe i Turkiet?
EDIT; Du ska få ett tips av mig. Åk till Kiev över en helg, festa och besök Tjernobyl.
För det första, hur vet du att napa inte har fina miljöer att uppleva när du inte ens vet vilket land de ligger i?
För det andra tror jag de flesta studenter är ute efter hårt festande med sina klasskamrater och träffa andra klasser från Norden vilket man inte gör på samma sätt i kiev..
"-varför lämna Sverige för att åka dit det finns svenskar?"
För att svenskar och folk från Norden överlag är sjukt härliga utomlands och släpper verkligen loss!
Lovar att till 99% av alla studenter vill ha en fartfylld galen vecka istället för nån guidebok i handen och kolla på odens ollon..
Därför väljer man napa.
OT: tycker du ska välja napa eller magaluf! Har hört väldigt gott om båda ställena och det ska tydligen va lite mer "drag" i napa såpas tidigt av sommaren!