Det är ju inte så konstigt att man delar konto om man inte bryr sig så mycket om sin "kontostatus" och skiter i när andra fånar undersöker posthistoriken och tycker man är inkonsekvent etc. Är man inte på FB så ofta så kan man ju vara ett gäng i ett hushåll som har ett gemensamt konto som alla använder lite hipp som happ när de känner för det.
Citat:
Ursprungligen postat av
MaryBell
Kan man dela konto enligt reglerna då? Trodde inte man kunde gjöra så.
Ni kan sitta ett helt fotbollslag bakom kontot och dela på det om ni vill, det skiter ju vi i. Det som skrivs bedöms utifrån regelverket och inget annat.
Citat:
Ursprungligen postat av
Frigjord
Det kan ju även vara så att folk skyller på att de delar konto med andra när de ångrar sina egna inlägg av oseriös karaktär.
Fullkomligt idiotiskt i så fall och den ursäkten har aldrig fungerat. Vi skiter ju i vem som skriver som sagt, är det regelbrott så ryker kontot