Lite uppdatering från Köln.
En lägenhetsbordell som är öppen dagtid, med rikitgt söta och trevliga tjejer, så vitt jag noterade enbart tyska tjejer, är
http://www.privatempfang.de/. Jag hade förmånen att få träffa Nikki och en tjej till vid flera tillfällen, efter sista sessionen med Nikki funderade jag på om det var det bästa jag upplevt med en dam. Även med dam nr 2 var mycket bra, fantastisk service - minns inte hennes namn, men hon är inte med på hemsidan just nu. Fräscht, trevligt, bra service ja helt enkelt kanon. Priser mellan 80-140 euro, för de som gör CIM - 50 Euro extra. Tyvärr bra öppet dagtid och inte söndagar.
Jag trodde att de hade samma koncept som
http://www.nyloncafe.de/, men så var det inte. Om jag förstått det rätt går ut på att man bekantar sig med tjejerna i en salong innan man ev bestämmer sig för att gå till ett rum, låter rätt angenämt men har ännu inte haft chans att testa.
Är man i Tyskland vill i vart fall jag numera gå på FKK, valet föll på
http://www.club-mondial.de/, lite för att jag ville testa något jag inte läst så mycket om + bra öppetider (nattetid...). Det är ett ställe populärt för många turkar (boende i Köln), och i princip enbart rumänska tjejer som jobbar där. Absolut inte i klass med Artemis lokalmässigt, långt därifrån. Söta tjejer, absolut men saknar tyska tjejer i tyskland..

Jag var där sent nattetid, mycket folk, och 300db turkmusik - ja jag kan tänka mig att åka dit igen, men kommer prioritera andra alternativ. Normala fkk priser på inträde och session, dock inget CIM på de tjejer jag träffade.
Jag har tidigare i tråden skrivit om ett litet favoritställe:
Citat:
Ursprungligen postat av aremak
Denna "sylta" som ligger på eller nära (eller i vart fall låg) Johanistrasse är en liten strippklubb, inget ställe en taxi chaffis kör en kund till som vill åka på trevligt ställe med damer, inget man hittar på nätet eller på forum, bara ett litet ställe,
Jag gillar den typen av ställen....
Nu har jag sökt upp det igen,
http://www.kokettbar.com/. Googlar man på stället kan man hitta negativa recenssioner. Det är inget ställe man går till för att få ett billigt ligg, men jag gillar det skarpt. Raka regler, ett koncept som går ut på att få det lite highclass, en pianist som sitter mitt i lokalen och spelar musik live, de strippshower som är har riktigt hög klass med något form av tema. När jag var där jobbade 8-10 tjejer, varav 3-4 föll mig någorlunda i smaken. Poängen är att du bör bjuda damen på en drink eller mousserande. En flaska tysk sekt kostar 190 Euro, dyrare champagne finnes. Damerna är pigga på hångel i soffan när de blir bjudna på en drink, de är sexigt klädda, men inte avklätt eller porrigt. Man bör budgetera för flera flaskor mousserande för en trevlig kväll. Vill man ta en dam en trappa upp kostar det ung 250 euro för en timme (inte mer, kanske något mindre.. minns inte

) Det finns säkert de som tycker att det är för dyrt, och visst vore det bättre att en flaska kosta 90 istället för 190, men jag gillar stället grymt mycket och kommer att besöka det nästa gång jag är i Köln.
Jag blev rekommenderad av en taxichaffis att åka till Safir, (FKK eller saunaclub... ). Ett ställe man bör undvika om man inte har en kombination av erfarenhet av dessa klubbar och en stor plånbok. Enligt tjejerna var det många som varit på römerbad tidigare (och att denna klubb möjligen var stängd nu). Dessa tjejer är extremt slipade affärskvinnor och man har svårt att förstå hur de verkligen kan sälja så mycket tid och ladydrinks som de gjorde. Visst kvällen blev dyr, men jag ångrar mig inte helt - ser hellre att man lär av "misstagen". Två unga vackra damer, många flaskor skumpa - bla med dem i bubbelpool - ja ibland kostar det att ligga på topp.
10 minuters promenad från domen ligger Haus 80
http://www.eros-center-bruehl.de/Haus80/index.html, ett mini pascha eller mini eros center. 4-5 våningar med 4-5 rum. Blandat med tjejer, östeuropa, tyskland, italien tror jag var representerat när jag var där. Vill minnas 50-60 euro för 30 min. Söta tjejer, ett bra alternativ centralt. En kul detalj, efter en session kände jag att en öl innan session två skulle sitta bra. Jag gick ut, valde att gå till vänster och 200-300m, nästan längst upp till vänster av vägen låg en liten tysk pub. Trodde jag, de flesta gästerna var östeuropeiska escorttjejer, som gjorde sitt bästa i att ragga upp mig och andra gäster. Jag bjöd en ung bulgariska på 20-21 på några drinkar, riktigt läcker - men kände inte för att dra med till hennes lägenhet eller hotell.
Jag han även med ett besök på en annan lägenhetsinrättning, där var det blandat med spanska och östeuropeiska tjejer. Hittar inte deras hemsida, men en annons är här
http://www.6relax.de/club/name/massage_erotik/from_kategorie/girls-privatclubs/from_a/club_1049/region/grossraum-koeln Goa tjejer, men inte som första lägenhetsbordellen jag beskrev...
Ni som gått på kölns stora shoppinggata, den som startar vid domen kanske sett blinkande skylten om asiastisk massage. När jag var där jobbade endast en kinesisk tjej. Happy ending var det närmaste sex man kom, och man fick bara ta försiktigt på henne när hon hade kläderna på.