Citat:
Ursprungligen postat av
Sherlocks
Alltså, du verkar skapa dig en egen sanning varefter tiden löper eller/och tror du verkligen på allt du kläcker ur dig? Imponerande,verkligen

Det är möjligt att jag har fel. Men ta då chansen att sätta mig på plats. Så som jag minns det när jag såg SD:s första video tyckte jag att det var en aning överdrivet med alla skriverier, men sedan när Expressen(?) sedan la upp en annan version som - så vitt jag minns - gav sken av att vara mer autentisk än den första kunde man konstatera att SD medvetet ljugit. Fylla som bortförklaring duger absolut för dig och mig, inte för politiker.
Som sagt, om det vore V-politiker som skrivit på Antifa hade dina gelikar hävdat att det var yttersta beviset för att V är kommunister, för våld osv osv. . .
Det som är så sorgligt, en del tenderar att vara så galet tendentiösa.