Citat:
Ursprungligen postat av Nhimhist
Den här tråden vänder sig dock till dem, enligt dig, få fallen där operation krävs. (Ser gärna källa på hur ovanligt det är). Min uppfattning av det är att de flesta som lider av ordentligt trång förhud har små möjligheter att töja ut, trots användande av diverse krämer och dyl.
Visst, du kanske ogillar omskärelse själv men jag stör mig väldigt mycket på dem som hela tiden ska dra ut på processen för andra och påvisa en metod som troligtvis inte hjälper.
Jag håller med dig, tycker dessa spammers kan gå och skapa egna trådar om dom vill säga att omskärelse är dåligt.
Som du säger, majoriteten här inne blir omskurna då förhuden är så pass trång att man inte ens kan dra bak förhuden det minsta, och då går det inte töja den på något sätt.