Ja.
Då var det dags att sluta röka. Bestämde mig imorse, att imorgon långfredag är min sista dag som rökare.
Jag har rökt sen jag var 15, vilket då blir lite mer än hälften av mitt liv.
För 5 år sedan "slutade" jag, och höll upp i 11månader, men började så jävla korkat igen, efter det att jag köpt ett litet paket cigg när jag var uttråkad på en flygplats... Sen var jag fast igen.
Men nu jävlar. Ciggen kostar €7.45 på Irland, så kommer spara en hel del pengar. Men jävlar va svårt det kommer vara att inte ta den där första ciggen i sängen på morgonen..
Vet hur stirrig jag varit om jag haft slut på cigg runt 01 på natten och inget ställe är öppet förrän när man går till jobbet på morgonen.
Så, imorgon gäller det.
Stackars de jag delar hus med, kommer vara en ren plåga att umgås med, en av dem är rökare. Den andra slutade för 2 veckor sedan, vilket har motiverat mig en hel del också.
Så, återkommer imorgon. Och sen kommer jag nog hit igen varje dag och spyr galla över er alla också. Hoppas ni har överseende med detta.