Citat:
Ursprungligen postat av EliasAlucard
Tydligen är det så. Varför opererar ni iranier era näsor till mindre storlekar och varför bleker indier deras hudfärg? För att se mer ut som européer.
Så då anser alltså att man försöker vara "vit" så fort man opererar sig?? Vilka försöker då de Svenska kvinnorna efterlikna när dem gör tuttförstoringar om jag får fråga? Européer har inte direkt genetiskt stora bröst om man nu får dra alla över en kant. Man gör skönhetsoperationer för att man inte är nöjd med sitt utseende.Sen betyder det inte automatiskt att man vill eller försöker efterlikna en annan folkgrupp.
Med den mentaliteten kanske Iranier vill likna Kineser för dem har också små näsor
Sen så tvivlar jag på att Darius syftade på vilka gener han hade eller hur vit han var när han skrev att han var en arier i Behistun 2000+ år sedan. Det är mer en Hitler version av arier. tror jag. slå mig inte om jag har fel