Jag har totalt glömt lösenordet till min dator. Den bara dog ut efter ett nu två veckors LAN-party. Problemet är det att jag inte kunnat logga in på administratörkontot då, och jag har provat OPH Crack, men det hittade inte hårddiskarna. Alls.
Så vad skall jag göra? Jag kanske kan se till att hitta hårddiskarna, men hur går jag då tillväga? Om det går.
Annars har jag i plan att försöka få ned en Emergency Boot CD (EBCD) och testa det. Min XP-version är ju från 2003, ett x64 XP, och releasen på EBCDn är från 2004.
Är jag på rätt väg? Eller fel? Snälla, hjälp mig. Jag har bråttom så in i helvete!
Best regards,
Chix
EDIT: Eller finns det något bättre program? Allt jag behöver är, för de som vet och inte vet, radera lösenordet för administratörkontot, komma in och, om jag vill, sätta ett nytt - och denna gången med en kom ihåg-lapp i plånboken.

Haha.