För att "oasen" skall fungera lätt och smidigt. Det vill säga utan att en behöver leta mellan 100 sidor så kanske man kan göra en lista som följer med ex.
Vad det är och hur det fungerar får ni googla själva
Candybar är ett givet val och kostar bara 30 dollar även om det går att ladda ner. Helt klart värt pengarna.
Håller med. Tycker även att Jesus borde lägga ner sin adminhobbyverksamhet snarast.
Det var inte alls min mening att leka admin.
Fick bara för mig, efter att ha spenderat rätt mycket tid i tråden jag länkade till, att allt sånt diskuteras där. Då ber jag om ursäkt och tackar för bra tråd istället då, kan säkert komma till användning även för mig.
Vet inte om frågan här hemma här, är ju lite av en REQ.
Men söker bakgrundsbilder på död som död i konstform...Får lite flashbacks till en film där en kille dödade för att sen ta vackra bilder...
Kan vara konst i måleri-form eller dylikt., riktiga bilder är ej intressant...Finns den här "genren" alls?
Skulle nog som tråd startare hoppas på att denna tråd inte blir en requesttråd. Poängen var att denna tråd skulle kunna fungera som en katalog över massa smått och gott till ens Mac.
För att "oasen" skall fungera lätt och smidigt. Det vill säga utan att en behöver leta mellan 100 sidor så kanske man kan göra en lista som följer med ex.
Tråden kan nog bli riktigt bra om du gör som ovan och bara fyller på en lista på första posterna. För "Mac-screenshot" tråden blir väldigt rörig och man måste leta vädligt länge innan man hittar det man vill.
World Clock tror jag jag lägger in som en neutral en på jobbMacen. Den var fin.
Flip Clock går tyvärr direkt bort pga reklam; ngt firmanamn nederst.
(Av samma anleding använder jag aldrig Apples Visualizer pga det jävla äpplet som hela tiden poppar upp. Känns som värsta Clockwork orange-hjärntvätten.)