2009-05-02, 21:34
  #769
Medlem
lepops avatar
Skulle hellre rekommendera Varna (Bulgarien) framför SB, de har många stora klubbar där, fin stad, fina sandstränder, billigare än SB och fräscht.

Edit: bilder --> http://en.wikipedia.org/wiki/Varna
__________________
Senast redigerad av lepop 2009-05-02 kl. 21:42.
2009-05-03, 02:38
  #770
Medlem
fredde_bajens avatar
Dra till nån party ö i grekland för dit flyr alla svenska tjejer
tips på party öar för din ålder är Kos, Korfu och ZAKYNTHOS.
2009-05-03, 19:05
  #771
Medlem
Jag och några polare i åldern 20-22 ska ner 2 veckor någonstans, antingen Alanya som vi var i förra året eller Napa där ingen av oss har varit mer än som småttingar. Alanya är billigare att leva i och det var jävligt sjyst där, Napa ska ju vara ännu mer party men dyrare och dessutom har vi ju inte varit där, så det är ett svårt val!
2009-05-03, 20:14
  #772
Medlem
fh12s avatar
ibiza

va på ibiza-08 var en kul grej o ha varit där,kände mig dock lite missfitt eftersom man inte är någon ravare direkt och det är ju de som gäller på den holmen.Men man kan ju inte låta bli att imponeras av dom enorma nattklubbarna som finns där bla världens största va ju lite drag kan ja lova...
För övrigt fanns det inte ett skit att göra förutom att supa,kan ju tillägga att de var jävligt dyrt oxå gjorde av med ca 20000:-på en vecka.

minus-
dyrt
bara äckliga britter
äcklig mat(brist på egen matkultur)
inget knulla

Plus+
sjukt stora klubbar
nice väder
grymm grej att varit där
2009-05-03, 20:21
  #773
Medlem
MrMoonwalkers avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Sebbson
Jag och några polare i åldern 20-22 ska ner 2 veckor någonstans, antingen Alanya som vi var i förra året eller Napa där ingen av oss har varit mer än som småttingar. Alanya är billigare att leva i och det var jävligt sjyst där, Napa ska ju vara ännu mer party men dyrare och dessutom har vi ju inte varit där, så det är ett svårt val!
Bara börja prioritera :P för min del e det Napa för andra året i rad.
2009-05-04, 01:08
  #774
Medlem
huggans avatar
Vi har inte riktigt bestämt vart det blir i sommar. Var nere i Napa förra året och Alanya, Sunny Beach innan det. SB kan ni ju slänga direkt. För att sedan jämföra Napa och Alanya vinner Napa.
Vi var ju där för att festa och festen vann helt klart. Visst är det dyrare men man är ju trotts allt på semester, våran resa gick på en 25k ungefär för 2veckor, runt 1k i fickpengar /dag.

I år blir det förmodligen någon sista minuten resa till något ställe vi inte har besökt än, Magaluf eller någon grek ö har det talats mest om. En ny tur till Napa skulle jag dock aldrig banga.
2009-05-04, 22:43
  #775
Medlem
Djoonass avatar
Skippa Ibiza, åk sen tillbaka när ni skaffat riktiga jobb och har råd med festandet...
2009-05-04, 22:52
  #776
Medlem
Pulks avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Jullson
dra magaluff och gå på svenska barerna te.x grabbarna grus orginal och beachcluben, oas,e4an,viking mm fett bra röj och jävligt softa mäniskor!

finns fett med äckliga britter men dom märker ni bara av när ni inte är på dom svenska ställerna

Man undrar ju hur det ska gå med dagens ungdom när de åker utomlands för att festa med svenskar. Det är helt sinnessjukt att vi svenskar bara blir mer inskränkta när det gäller andra kulturer för varje år som går.

OnT: Åk vart fan du vill, om du vill uppleva någonting annat än den svenska krogen i varmare klimat så åker du inte till något av de där 3 ställena.
2009-05-06, 16:36
  #777
Medlem
Ärligt, hur fan blir det?

Dags att boka en resa nu, jag och några kompisar. Svårt som fan att bestämma sig bara. Finns ju positiva och negativa saker med alla ställen. Men det viktigaste är ändå att det inte är svindyrt... Så vad säger ni? Sunny beach kanske?
2009-05-06, 17:11
  #778
Medlem
huggans avatar
Nej helvete inte till sunny. Välj annat valfritt ställe, är ju semester, lite extra cash för en mycket roligare vecka kan du allt punga ut.
2009-05-06, 21:55
  #779
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av huggan
Nej helvete inte till sunny. Välj annat valfritt ställe, är ju semester, lite extra cash för en mycket roligare vecka kan du allt punga ut.

Vad säger du då?
2009-05-06, 22:50
  #780
Medlem
fazzts avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Stinken
Vad säger du då?

Alanya är ganska billigt, och väldigt nice imo =)

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in