Citat:
Ursprungligen postat av
Yxherren
Fanatism i all ära, men man får inte snöa in sig och bli en komplett autist.
Fabian har gjort många goda saker för Sverige, mer än många andra. Att han har hittat kärleken i en asiat och skaffat barn med denne ser jag inte som ett problem. Svenska män som skaffar barn med asiatiskor är inget utbrett problem och jag ser inga som helst tecken på att det kommer att bli det heller.
Hade det varit en afrikansk eller arabisk kvinna så hade det varit en annan femma.
Om man kritiserar Fabian för att han har en unge med en kines så borde man tänka om. De "meningsfränder" jag träffat som kompromisslöst hatat alla som ens tittat på en kvinna av ett annat folkslag, har allt som oftast varit undermänniskor själva. Tänk den veke tonåringen som kommer från ett dysfunktionellt hem och nu söker en gemenskap - eller han med asperger som kan allt om Adolf Hitler, men som knappt kan sköta den egna hygienen.
Attackera fienden, inte de som faktiskt kämpar för samma sak. Återigen, fanatism har sin plats - men attackera inte de som offrat och offrar mycket för dig, mig och vårt folk.
Håller med om att vi ska vara rasligt toleranta mot alla som är på vår sida andligt. Poängen med rasmedvetenhet är ju realpolitisk, inte att avla på ett visst utseende som på en hundutställning.
Dock håller jag inte med om att asiatiska kvinnor skulle vara bättre än arabkvinnor (t.ex palestinier) och afrikanskor. Asiater är ofta små, spindliga och klent byggda, inte robusta som nordbor. På den positiva sidan är de dock ofta introverta. I praktiken måste varje individ bedömas var för sig efter sina egna meriter.
Sedan är det fel att kalla personer med asperger för undermänniskor. Man är inte en undermänniska för att man som Skalman läser böcker, är based, uppfinner saker och låter Mat-och-sovklockan styra ens liv. Undermänniskor är per definition de som är precis tvärtom, dvs som inte är based och som följer med strömmen och bryr sig en massa om vad andra tycker.