2009-03-13, 22:10
  #433
Bannlyst
http://www.svenskafans.com/england/bolton/artikel.asp?id=285756


Jag som missuppfattar den artikeln?... Inte läst exakt hela men
Citera
2009-03-13, 23:28
  #434
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av Windass
http://www.svenskafans.com/england/bolton/artikel.asp?id=285756


Jag som missuppfattar den artikeln?... Inte läst exakt hela men

Läste också bara en bit och då fattade jag det som att han gör comeback. Men jag har sett matcherna han har lirat. Han gjorde ju assist mot Newcastle i sin comeback, och det är typ 2-3 matcher sen

nåbäl skitsamma. Ingen viktig detalj direkt. Man får hålla tummarna för ditt tips, tycker det såg bra ut den svåra matchen är ju Hull-Newcastle som kan gå hur som helst.
Citera
2009-03-14, 12:45
  #435
Medlem
Pretenders avatar
Dagens spel:

1. Everton - Stoke 1x2

2. Arsenal - Blackburn 1x2

3. Bolton - Fulham 12

4. Hull - Newcastle x2

5. Boro - Pompey x2

6. Sunderland - Wigan 1

7. Swansea - CP 1

8. Watford - Sheffield W 12

Heja Blackburn och Stoke!
Tror man ska se upp för lag som kämpar för livet i botten av tabellen. Arsenal har haft problem i sådana matcher under de senaste veckorna. Efter att ha vunnit borta mot Fulham, tror jag inte man ska räkna bort Blackburn (åtminstone är oavgjort inte osannolikt).

Hoppas Stoke tar sin första bortaseger i PL på femtielva år, fast att ta med 2:an är ett rejält långskott.

Går dock emot favoritlaget, som jag tror får problem mot ett förstärkt Newcastle. Skrällvarning Sheffield W, som man aldrig vet var man har (dessutom dras tydligen Watford med en del skador).
Citera
2009-03-14, 13:03
  #436
Medlem
Blir en kupong där jag hoppas på många skrällar, annars kommer man inte ens få igen insatsen.

1x
1x
1
x2
1x2
12
1x
12

Drömscenario:
Stoke försvarar sig under hela matchen, men släpper in 1-0 men Delap gör ett av sina inkast och Stoke kvitterar i 90e.

Blackburn gör en Fulham/Sunderland och krigar till sig 0-0 borta mot Arsenal

Bolton tar en säker 2-0 seger med mål av Taylor och Davies.

Newcastle fortsätter delvis med samma spel dom hade mot United och det räcker med minst 1p. 1-2

Pompy får gärna ta och visa vad dom kan nu och ta en liten skrällseger på bortaplan. Crouch 1-0

Nu får turen vända för Sunderland och Wigan vänder sin negativa form, 1-0 Wigan på hörna som står sig matchen igenom.

Swansea gör ett tidigt ledningsmål som planerat, men tappar fokus i slutet av matchen och slarvar in en kvittering i 85e, 1-1

Watford har haft sin streak nu och är på säker mark för ett tag och känner sig nöjda, Sheff.W passar på och snor åt sig 3p. 1-2


Nu har jag dock jinxat alla dessa resultat så vad ni än gör spela inte såhär
Citera
2009-03-14, 14:58
  #437
Bannlyst
Jag har redan kört en strykan & en andelsstrykan - så det får bli ett roligt 64 kr Topptips för mig denna gång:

Vincent - Dina tips gav mig mer förvirring från en sådan tankspridd som dig - och iom. att alla favoriter vann så blev utdelningen skit. Man vill ju försöka få in de låg % matcherna..

1. 12
2. 1X
3. 1
4. X2
5. 1X
6. X2
7. 1
8. X2
Citera
2009-03-14, 18:40
  #438
Medlem
Idag har jag alla rätt utom Swansea-Crystal palace där det blir en 2a. jag har 1X.....

Kan tillägga att jag precis torska bomben på att skellefteå gjorde mål sista minuten. Kan man ha mer otur?
Citera
2009-03-14, 19:03
  #439
Medlem
Pretenders avatar
Jaha, det gick ju inte oväntat åt helvete. Börjar tröttna lite på det här, sista chansen imorgon sen börjar jag förlora på något annat spel.
Citera
2009-03-14, 19:42
  #440
Bannlyst
Okej dagens topptips gick sådär. 6 rätt.

Morgondagens:

1. 1 (Tottenham är fram & tillbaka och kommer från övertygande vinst mot Boro med 4-0 och X från Sunderland.. Aston Villa med X och förlust.. Revanschsugna och nu hemmaplan.. Har alltid gillat AV och spikar..)
2. 1X
3. 1 (Lazio är det bättre laget och med Rocchi & Diakite tillbaka så förstärks de ytterligare.. Chievo ska inte underskattas dock.. 1X är ypperligt.)
4. 1X (Av Romas enorma skadebräck såsom Totti, Motta, Cicinho, Perrotta, Taddei m.fl. så tror jag Sampdoria på hemmaplan räcker.. X med dock.)
5. 1X2 (Siena underdogs samt underskattade och på hemmaplan med 18% streckat så åker de med.. Milan får tillbaka en hel del skadebräck och därför blir det helgard..)
6. 12 (Almeria streckat till 8% - 7/4/2 på hemmaplan och måste med. X utesluter jag för jag tror antingen på "skräll" eller att Barca tar hem detta.)
7. 1X (Atl. Madrid verkar ha hittat formen - ute ur cupen och tänker nu på ligan. Villareal har fortfarande cupen..)
8. 1X2 (Malaga bra på hemmaplan och Sevilla är alltid farliga. Enkel X eller helgardering..)

Baserat på skador & magkänsla. Serie A skadelista: http://www.betinf.com/italy_injured.htm

144 kr.
Citera
2009-03-15, 12:24
  #441
Medlem
Vad svårt det var idag, ingen aning hur jag skall lägga. Finns många "skrällar" jag vill tippa
Citera
2009-03-15, 13:51
  #442
Medlem
Pretenders avatar
Dagens:

12
1x
1
12
1x
12
12
12

Vet inte vad jag tänkte på Siena-Milan, men får hoppas på att Milan har en dålig dag. Många öppna tillställningar.
Citera
2009-03-15, 16:43
  #443
Medlem
Fan då. Lazios pojklagsaktiga spel förstör min kupong idag. Fast bättre att åka på första matchen, än sista som det blivit en del gånger.
Citera
2009-03-18, 18:37
  #444
Medlem
Ganska dött i denna tråden verkar det som, ingen som spelat denna omgången? Bara en match idag i och för sig, St. Etienne - W. Bremen.

Så här blev min 64-raders:

1. Aalborg - Manch.C 1 2
2. Ajax - Marseille 1
3. St.Etien. - W.Bremen X2
4. Braga - Paris SG 1X
5. Galatas. - Hamburg 1
6. Metalist - Dyn Kiev X2
7. Shakhtar - CSKA Mosk X2
8. Zenit - Udinese 1X
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in