Citat:
Ursprungligen postat av spleendid
Ser förstås mycket trovärdigt ut och systemstorleken bäddar för tillräckliga skrällar, men inte direkt något som sticker ut. Det kan med andra ord bli väl investerade pengar, samtidigt som N'zogbia kan avgöra i 89:e minuten och förstöra din eftermiddag. 
Fast det är en risk jag har tagit själv så...

Fast det är en risk jag har tagit själv så...
Eftersom jag spelat stryktipset med ett par kompisar där vi spikat Liverpool och Birmingham så blev det ett nytt topptips-system.
1. Liverpool - Sunderl. 1X
2. Arsenal - West Brom 1
3. Birmingh. - Wigan 1X
4. Blackpool - Blackburn 1X2
5. Fulham - Everton X2
6. West Ham - Tottenham X2
7. Leeds - Sheff.U 1X2
8. Scunthorp - Ipswich X2
Ändrade spiken på Birmingham till 1X och helgarderingen på Fulham-Everton till X2 trots Evertons urusla ligastart och den minst sagt dåliga statistiken när de spelar på Craven Cottage. Anledning? Bara en känsla att det måste vara dags för Everton att vinna en match samt så har Fulham stora offensiva problem när de har Zamora, Dembele och Johnson alla skadade. Cahill kommer till start för Everton och det är ett stort plus.
Var inne ganska länge på att helgardera Spurs, men efter att ha sett laguppställningarna fick det räcka med x2 även om Spurs känns inte direkt pålitliga samt har CL till veckan att tänka på. Modric tillbaka i Spurs. Är ju dock ett derby och West Ham kan absolut skrälla. Hoppas dock att de bara får oavgjort med sig
Sen hoppas jag såklart på Sheff.U