Citat:
Ursprungligen postat av Pretender
Problemet bottnar i att du vägrar inse varför folk blir irriterade när du efter varje avslutad omgång skriver att du hade alla rätt. Trådens syfte, som påpekats flera gånger, är att delge information inför matcher och skriva sitt eget tips före spelstopp. Efter avslutad omgång är sådan information tämligen värdelös, vilket inte kan vara så besvärligt att förstå.
Är det moget att bli irriterad på någon för att den personen vinner? Ska man dela med sig av sina tips och sin information kan man väl lika gärna dela med sig av om man vunnit eller ej?
"Efter avslutad omgång är sådan information tämligen värdelös, vilket inte kan vara så besvärligt att förstå." Varför är den värdelös? Kan man inte glädjas att andras lycka ska man inte heller försöka finna egen. Ren avundsjuka.
Jag kan posta varenda jävla vinst i efterhand med kvitto, men varför?
De gånger jag vunnit skrev jag "Härligt, vann igen". Påstå inte att ni själva inte påpekat att ni vunnit någon gång. Man blir glad! Den som tar åt sig får skylla sig själv. Sund avundsjuka finns det något som heter.
Då borde det förbjudas att posta " Jag vann inte".
Hör du hur det låter?
Du häller bara med bränsle på elden. Fortsätt med att förlora istället