Citat:
Ursprungligen postat av Pintocosta
KLANEN OCH 1OFAKIND TILL ER PAJASER!
Jag vet inte vem du är men på dig låter det som om Süyar har skadat dig ordentligt eller dina vänner. Din kompis ofkind eller vad fan nu han heter är också ett skämt för den delen.
Ifall han är så dålig så som ni säger, varför är han med på en lista bland dom 10 farligaste? Varför snackar Nabil haydar,Berno,Mirza,Naser,Semi,Sabuncu,Ali khan,Fakhro familjen så gott om honom? Om han är så nojig varför stängde han Bandidos avdelningen i Uppsala? En person som är så nojig som du beskriver lär ju flytta från landet. Varför sitter killen i Kumlan,Hall eller Tidaholm när han får 1 års fängelse? Det är för att han är farlig för dom flesta. Du snackar om Uppsala, det är lite roligt, killen åkte runt och örfilade folk i Uppsala bland annat Bandidos och andra kriminell folk.
Till eran historia det klart att man har varit rädd nångång under sin kriminell karriär, att du kallar Süyar för shiwawa är lite komisk då han skulle sluka upp dig precis han har gjort med många andra kriminell som tillhör top av Nova listan.Du skriver att Süyar har flyt från sin stad men om jag inte minns fel så var det hans fiender som flyttade ut och han bor fortfarande där tillsamans med hans familj.Alla vet vart han bor men inget händer.Jag vet vem han är och vad han är kapabel till, du skriver om att trycka, många och många har gjort det i branchen och det är normalt.Kom till södertälje snacka skit om Süyar får du spö här pga han har hjälpt många kriminella här.Süyar är en mycket respekterad och fruktad person, runt om lande.Det finns folk som hatar honom och hatar Asir och snackar massa skit precis som ni två gör men det jag kommer ihåg av det hela så var det Süyar som blev uppringd av "vännerna" i gbg för att tabort Bandidos i GBG och dom gjorde det tillsamans.Han pissade på Bandidos i GBG,Vesterås och Uppsala, det har han visat flera gånger senast.Det finns ingen i GBG som skrattar åt honom,dom som är riktigt tung kriminell respekterar eller hatar honom.Jag var i gbg så sent som maj, jag träffade ett par killar som tillhörde Albanerna och dom talade gott om Süyar ifall du vill kan jag skicka pm till dig. Polisens lista är S bland 10 farligaste och varför finns inte era idoler med där? Varför bajsar folk på sig och det gör många när dom hör att Süyar är ute efter dom. Killen har kontaktnätverk som är enormt och dom är inga ungar precis.Du skriver att Süyar skulle ha bangat på ett bråk,sluta ljug den där killen skulle bråkat med vem som helst ifall han visste att döden var nära,han har stor heder för att banga på ett bråk.Du kan fråga personer som Meydi Sayyed,Ali Reza,Uppsala killarna,Shahin,Semi alla dom vet att han är en djävul som inte ger upp fast än hans liga och han ligger illa till.Asir gick det inte bra för visst det kan jag köpa men att Süyar är en riktig man och det vet dom flesta som är i branchen. Kom med riktigt fakta och skit, ifall du vill fortsätta konversationen pma mig så snackar vi, alla vet att flashback är 90 % skitsnackare och det är ni två. SUYAR HAR EN FACIT SOM FÅ KRIMINELL HAR OCH DET FINNS PÅ PAPPER men ni ger skitsnack till folk.
Okej nu ska jag ge dig fakta här.
Fakt:
För det första så är inte bandidos och x-team borta från gbg. jag ser dom nästan varje dag dom har sin klubbstuga ute i marieholm. angående vännerna och alliansen så är dom inget gäng . dom gick ihop för att kriga mot bandidos och x-team för att dom hade samma mål. vet du vad en allians är det var det dom var. alla dom här grupperingarna som ingick i alliansen hade problem med bmc. sjäva frisående klarade dom inte av att köra mot dom så dom gick i hop i en pakt . det var det som blev starten gårdstens alliansen och vännerna. dom känner varandra sen innan prisic som bmc gjorde eller gör så kände dom alla varandra. men på något sätt så hamnade bmc i o nåd hos en av dessa grupper i från gårdsten. sen så slöt massa andra grupperingar och folk i hop sig på grund av att dom alla hade samma mål att köra mot bmc. och jag vet hur allt börja men det kan vi ta en annan dag din kukhuve. som jag menar och säger så har bandidos och x-team inte försvunnit dom är kvar och vandrar på gatorna och försöker att bygga upp sig igen efter alla års krig. dom av alla gäng har krigat mest i göteborg och det kan du fråga vilken gubbe som hälst i göteborg, dom är i ständigt krig. varför vet jag inte.. och det är orsaken till att dom just då fick alla imot sig som bildade allianser och grejer för att få ut dom som dom inte lyckades. så hållkäften din bondläpp. under det kriget så frågade dom asir säkert eller så kom asir självmant o ville hjälpa till. klart varför inte när alla är ovänner med dom. så kan dom ta sin schans o hämnas när dom fick kuk av x-team. souar hade redan problem med bmc sen innandå dom jagade honom på tidaholm anstalten då han lämnade sina bröder för att få stryck . han sprang som en häck löpare och sprang ur sina skor så snabb han var . dom säger på anstalten att han var snabbare en sina skor.
fakt:
Starten på det hela började när när neger johnson från angered lövgärdet muckade från anstalt. då hadde murat lämnat X. han ville att johnson skulle gå över till asir och att han skulle ta med sig sina grabbar. men johnson hade stake och sa nej då förklarade murat krig med johnson . och johnson som med är en tuffing backade inte. asir medlemmar träffar på johnson och abdi X i göteborg avenyn 2006 . det blir bråk och dom slår sönder och samman asir medlemmarna 3 st. öppnar huven och slår ut tänder på dom vad jag hörde. asir hämnades på johnson genom att golbögen Besim albanen som golade souar med bomberna mot bmc och andra. han lurade johnson i en fälla och souar drog en pistol och sa till johnson vad ska du göra nu. men johnson sa vad kan jag göra men om du är en man så lägg ner puffran och så slåss vi man mot man. johnson hamnade i överläge mot souar och asir medlemmarna hoppade in i bråket och slogs mot johnson 4 mot 1. den tredje vet jag med vem det var och det var F.... från katrineholm som i dag inte är med asir på grund av interna problem med souar. johnson tog för sig duktigt och gav dom men samtidigt fick han ta imot med dom var ju 4 mot honom. han tog för sig så duktigt att souar var tvungen o dra sin pistol igen. han sköt mot honom och trode att han träffat honom och dom sprang där i från. men johnson blev aldrig träffad. hans hämnd skulle komma i flera uppgörelser med asir och en av dom var i angered centrum där murat blev beskjuten och träffad i västen och hans lillebror i handen. x-team rånade och spöade alla som hade med asir och göra för att få asir att komma till dom och det det var den golbögen driton som var med johnson då den tiden. asir blev försvagat och jagat som rådjur av johnson och driton och dom förlorade mark då ingen ville vara med souar och murat efter som att dessa människor fick på hälsning av bmc. då beslöt souar tillsammans med adis att mäkla ferd som inte god togs av gbg avdelningen. då tog dom kontakt med E.P som till slut kunde mäkla fred . gbg god tog det sen efter som asir gick med på vissa vikår som att inte värva medlemmar i gbg trakten. men tuff som souar e så gjorde han en fulling som var att låta bmc tro att det var fred för han ville röra sig fritt i göteborg och antagligen bygga upp sig. han god tog inte ett ner köp av bmc o x-team. asir planerade bomba M,Seyyed och ledande inom bmc johnson och andra ledande i x-team. vad är det har man mäklat fred som han ville då får man stå för det men det gjorde inte han för han är en feg råtta. han ville ta Ali-tigrarna på köpet med.
Ryckte:
Nu sitter han inne på grund av att han o hans valpar slog en vanlig svennsons i norrköping eller sköt för att han åkte på spö av sami muslimskabrödraskapet och black cobra shane o dom har jag hört.
till souars spring pojke:
Så du din lilla barn römpa bli inte ledsen för att jag sitter påriktig info . det du inte gör din skojjare .. souar har säkert knullat på dig i en sandlåda när du fyllde 21 din pajas.
och nej jag lämmnar inte mitt pm till dig din skojjare stick o brin...